Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

13-miesięczna dziewczynka zakrztusiła się podczas jedzenia. Na pomoc ruszyli policjanci

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ratunkowej przez policjantów udało się przywrócić oddech 13-miesięcznej dziewczynce. Oddychające już dziecko przekazano pod opiekę ratowników medycznych.

W poniedziałek wieczorem policjanci z Nielisza wykonywali czynności służbowe w jednej z miejscowości na terenie gminy Nielisz. W pewnym momencie przed ich radiowozem zatrzymał się pojazd osobowy i wybiegła z niego kobieta krzycząc, że jej dziecko przestało oddychać.

Policjanci natychmiast ruszyli na pomoc. Sierż. szt. Robert Modzelewski podbiegł do samochodu, wziął na ręce 13-miesięczne dziecko i błyskawicznie rozpoczął akcję ratunkową. Oklepując plecki dziewczynki spowodował, że mała zaczęła oddychać.

Po przywróceniu oddechu dziewczynce policjanci okryli ją kurtką i wspólnie z rodzicami poczekali na zespół ratownictwa medycznego. W rozmowie z mundurowymi rodzice powiedzieli, że córka zakrztusiła się podczas jedzenia. Kiedy jechali do szpitala na drodze zauważyli policyjny radiowóz. Żeby nie tracić cennego czasu postanowili zatrzymać się i poprosić o pomoc. Dziękując policjantom powiedzieli, że podjęli słuszną decyzję.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

 1. Błyskawicznie rozpoczął akcję ratunkową i nie pytał jak nie jeden „cołaskabiorca” przy chrzcie, czy dziecko z prawego, czy z lewego łoża i czy rodzice byli bierzmowani.
  Brawo panie policjancie !!!

  • Wieśniak w gumofilcach z ostrogami

   Oj, wypaczyli klechy tą chrześcijańską wiarę, wypaczyli…
   Jan Chrzciciel lejąc wodę na łeb jezusowi, nie pytał z jakiego on łoża jest i czy rodzice mieli ślub…

 2. Brawo dla tego Pana Policjanta.

 3. Cud ze dziecko interwencję przeżyło..

 4. Dobra passa zamojskiej policji, najpierw uratowany wisielec, teraz niemowle. Wielkie brawa!

 5. Raził paralizatorem może?

 6. Brawo dla policjanta i taka powinna być rola policji-pomoc,ratunek