690 680 960

11-latek dwukrotnie powiadomił lubelskie służby o podłożonych bombach na terenie Lublina

Lubelscy policjanci ustalili, kto stoi za dwoma fałszywymi alarmami bombowymi na terenie miasta. Autorem telefonów okazał się 11-latek, który zrobił to dla żartów, a połączenia wykonał z telefonu matki. Wkrótce sprawa młodego „żartownisia” znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich.

Na początku lipca tego roku policjanci z Lublina otrzymali dwa zgłoszenia o bombach, które miały być podłożone w galerii sztuki na terenie Lublina. Oba zgłoszenia okazały się fałszywe. W wyniku tych zgłoszeń służby wykonały szereg niepotrzebnych czynności. Za każdym razem na miejscu interweniowali policjanci, którzy dokładnie sprawdzali obiekt. W sprawie alarmów wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.

Kryminalni ustalili dane właścicielki telefonu. Jak się okazało, z urządzenia korzystał 11-letni syn kobiety. Chłopiec przyznał się do wykonania dwóch telefonów, które miały być żartem. W tym przypadku sprawa swój finał będzie miała w sądzie rodzinnym i nieletnich.

Policjanci przypominają, że wywołanie fałszywego alarmu bombowego stanowi przestępstwo. Oprócz konsekwencji prawnych sprawca takiego zdarzenia musi liczyć się z często wysokimi kosztami prowadzenia akcji. W przypadku nieletnich kosztami mogą zostać obciążeni rodzice. Dlatego warto, jest rozmawiać z dziećmi o konsekwencjach tego typu żartów.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Uu pupsko na wakacjach pewnie spuchnie hehe

 2. Rypcum pypcum, bęc !

  Wkrótce sprawa młodego „żartownisia” znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich – mam nadzieje, że będzie go to kosztować kilka „500 plusów” i kuratora…

 3. I co mu zrobią????

 4. Dodatek czerwony pasek do świadectwa, tylko nie na papierze a na 4 literach.

 5. Nic mu nie zrobią, nie ma ukończonych 13 lat, czyli zgodnie z ustawą nie poniesie konsekwencji swojego zachowania. Jedyna nadzieja, że Rodzice wyciągną konsekwencjie wobec dzieciaka

 6. Pirat z bystrzycy

  ale muszą być starzy dumni z syna

  • Nie z****j się, jak byłem w gimnazjum po atakach na NY z 11.09.01 i wągliku to do szkoły (SP5) było mnóstwo telefonów o bombach, a raz nawet ktoś w bibliotece zostawił kopertę z białym proszkiem. „Młodość musi się wyszumić”, jak mawiał klasyk. 😉

 7. „Policjanci przypominają, że wywołanie fałszywego alarmu bombowego stanowi przestępstwo”
  A prawdziwego alarmu to już nie przestępstwo?

 8. Jeśli tak zaczyna, to jak skończy? 🤔

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie