Potrącony przez samochód dzik biegał po Lublinie. Został schwytany

wild-boars-657916_1920

Mężczyznę ze strzelbą a także strażników miejskich przeczesujących nieużytki, można było dostrzec w piątek przed południem na lubelskim Czechowie. Prowadzono akcję odłowu dzika, który błąkał się po mieście.

 

Dzika błąkającego się w okolicach podstacji pogotowia ratunkowego przy al. Kompozytorów Polskich w Lublinie zauważono w piątek około godziny 7 rano. O zwierzęciu powiadomiona została straż miejska. Patrol ruszył na jego poszukiwania.

Zauważono go w rejonie ulic Jaczewskiego i Północnej. Jak się okazało, był to młody osobnik, jednak nosił ślady obrażeń. Najprawdopodobniej zwierzę było uczestnikiem zdarzenia drogowego i zostało potrącone przez samochód.

Zapadła decyzja o konieczności schwytania dzika, dlatego też do pomocy wezwano lekarza weterynarii z Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt. Za pomocą środków usypiających, wystrzelonych ze specjalnej strzelby, zwierzę udało się uśpić, a następnie przewieźć do kliniki.

Akcja zakończyła się przed południem. Jak ustaliliśmy, do zdarzeń drogowych z udziałem dzikiej zwierzyny dochodzi w Lublinie i okolicach dość często. W czwartek zderzenie z dzikiem policjanci zanotowali na ul. Bohaterów Września w rejonie ul. Zelwerowicza.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-02-09 17:27:45