Karambol na ekspresówce. Zderzyło się osiem samochodów

null

Utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy jadący trasą Piaski – Lublin. Zderzyło się tam osiem samochodów. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 9 pomiędzy Wierzchowiskami a Janówkiem w powiecie świdnickim. Na drodze ekspresowej S12/17 zderzyło się osiem samochodów. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy świdnickiej drogówki wynika, że kierowcy na śliskiej nawierzchni nie byli w stanie zatrzymać pojazdów i auta wpadały na siebie jedno po drugim. Na szczęście okazało się, że w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest prawy pas jezdni oraz pas awaryjny w kierunku Lublina. Przejazd możliwy jest tylko lewym pasem jezdni.

Przypominamy, że na drogach panują trudne warunki do jazdy. Po opadach marznącego deszczu powodującego gołoledź, jezdnie są oblodzone. O ile na głównych trasach drogowcy już uporali się z warstwą lodu, to na drogach osiedlowych, a także na mniej uczęszczanych trasach, wciąż jest bardzo ślisko. Niebezpiecznie jest również na chodnikach, o czym powinni pamiętać piesi.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-02-05 10:30:45