Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Życia 14-latka nie udało się uratować. Został potrącony, kiedy jadąc rowerem skręcał w lewo (zdjęcia)

Potrącony przez auto nastolatek doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala. Pomimo starań lekarzy, nie udało się uratować jego życia.

W szpitalu zmarł nastolatek, który został ciężko ranny w ubiegłotygodniowym wypadku w Dubowie w powiecie bialskim. Jak już informowaliśmy, zdarzenie miało miejsce w czwartek po godzinie 21.00 na drodze wojewódzkiej nr 812, na odcinku między Białą Podlaską a Wisznicami. W rejonie skrzyżowania z lokalną drogą nastoletni rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, iż kierująca renaultem 20-latka wykonywała manewr wyprzedzania rowerzystów. W jego trakcie wjechała w jednego z cyklistów. Relacje świadków wskazywały, że 14-latek miał skręcać w lokalną drogę, jednak zjechał wprost pod nadjeżdżające auto.

W trakcie oględzin ustalono, że rower 14-latka był oświetlony, a on sam posiadał kamizelkę odblaskową. Nastolatek doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala. Pomimo starań lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Życia 14-latka nie udało się uratować. Został potrącony, kiedy jadąc rowerem skręcał w lewo (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

Życia 14-latka nie udało się uratować. Został potrącony, kiedy jadąc rowerem skręcał w lewo (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

26 komentarzy

 1. Statystycznie 1 rowerzysta na 100 sygnalizuje zamiar skrętu

 2. Zamiar skrętu lub zmiany pasa ruchu rowerzysta sygnalizuje wyciągniętą w bok ręką odpowiadającą kierunkowi, w który zamierza jechać. Powinien to uczynić przez co najmniej kilka sekund przed manewrem, upewniając się jednocześnie, czy z tyłu nie nadjeżdża pojazd, który chce go wyprzedzić.

  Nie bronie kierowcy auta , tylko jeżdżąc po naszych drogach widać zachowania niechronionych uczestników ruchu jak również ciągników bez świateł. Trzeba być czujnym wyprzedzając .

 3. Miałem parę miesięcy temu podobnie. Jadący spokojnie rowerzysta (nastolatek w słuchawkach) postanowił nagle zjechać na chodnik po drugiej stronie drogi w momencie gdy go wyprzedzałem. Bez oglądania się. Na szczęście skończyło się na potłuczeniach i guzie. Rodzice nie chcieli wzywać policji i karetki. Parę elementów do wymiany. Gdyby nie słuchawy, na pewno by mnie usłyszał…

 4. Wszystkim co widzą tu winę kierowcy warto przypomnieć że nie wolno skręcać w lewo od prawej krawędzi tylko od osi jezdni lub lewej krawędzi (drogą jednokierunkowa).
  Może to jakiejś mamwi uratuje życie.

 5. WSPUŁCZUJE też miałem potrącenie ?zmarł w szpitalu

 6. Sto dwunasty niedorzecznik prasowy

  Zadziwiające jest u małolatów to, że doskonale radzą sobie z obsługą smartfonów, laptopów, komputerów, jednym tchem potrafią wymienić wszystkie ścieżki, którymi chadzał po Palestynie i okolicach, pewien Żyd ponad 2 tysiące lat temu, pięknie umieją klękać i składać łapki do zdrowasiek i ojczenaszów, a np. bezpiecznie przejść przez jezdnię nawet po przejściu dla pieszych, za cholerę, nie umieją.

 7. Pewnie 0 sygnalizacji manewru, 0 rozejrzenia się w terenie i wcale bym się nie zdziwił jakby słuchawki były na wyposażeniu (lampki czy elementy odblaskowe są nieważne). Ile to takich tępaków mijam codziennie z duszą na ramieniu czy czegoś mi przed nosem nie odwali.
  PS. Ten przynajmniej miał odblaski i oświetlenie, ale nikt nie jest jasnowidzem, że on będzie zaraz skręcał w lewo. Dlatego lepiej zwolnić i bardzo szerokim łukiem wyprzedzać.

 8. dlatego ja zawsze skrecam w prawo

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo