Zwykłe skrzyżowania przebudują na ronda. Będą zmiany na drodze krajowej nr 2

Biała Podlaska i Brześć realizują wspólny projekt dotyczący poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po polskiej stronie przebudowane zostaną skrzyżowania, po białoruskiej Centrum Zarzadzania Ruchem zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt i oprogramowanie.

W ciągu dwóch najbliższych lat dwa skrzyżowania na drodze krajowej nr 2 w Białej Podlaskiej mają zostać zamieniona na ronda turbinowe. Pierwsze łączy ul. Terebelską i drogę powiatową nr 1020 prowadzącą do Rakowisk, drugie zaś znajduje się koło cmentarza komunalnego, gdzie początek ma al. Solidarności. Miasto prowadzi już przygotowania do ogłoszenia przetargu w celu wyłonienie firmy, która przeprowadzi prace budowlane.

Inwestycja jest częścią projektu pt. „Poprawa dostępności transportowej w Brześciu i Białej Podlaskiej” realizowanego przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020. W tym celu w poniedziałek odbyło się spotkanie przedstawicieli Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Brześciu na czele z dyrektorem Pawłem Bagniukiem z prezydentem Michałem Litwiniukiem i pracownikami Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej.

Wspólny projekt pomyślnie przeszedł wielomiesięczną procedurę desygnacji i zatwierdzenia na Białorusi, a na konto Urzędu wpłynęła właśnie zaliczka w wysokości 35% wartości dofinansowania wynoszącego ogółem ponad 2,2 mln Euro. W jego ramach wspólnie realizowane będą działania dotyczące promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pogłębiające współpracę transgraniczną. Oprócz przebudowy skrzyżowań w Białej Podlaskiej, zostanie zmodernizowanych 7 skrzyżowań w Brześciu. Zamontowane zostaną na nich elementy systemu inteligentnego zarządzania ruchem.

(fot. Google Street View)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL