690 680 960

Mieszkańcy Lubartowa za Świętem Roweru. Wybrano projekty z budżetu obywatelskiego

Wiadomo już, jakie projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego w Lubartowie zostały wybrane przez mieszkańców do realizacji. Jeden z nich dotyczy organizacji imprezy, z której miasto od lat słynie, kolejne dwa związane są z inwestycjami drogowymi.

W Lubartowie zakończyło się głosowanie na projekty, jakie mają zostać zrealizowane z budżetu obywatelskiego. W tym roku Rada Miasta przeznaczyła na ten cel 886 tys. złotych. Przez trzy dni, od niedzieli 24 lutego do wtorku 26 lutego, mieszkańcy mogli wybierać wśród 25 projektów inwestycji. Swój głos oddały 1162 osoby, co daje frekwencję na poziomie 6,40 procent. Pięć głosów było nieważnych.

Najwięcej mieszkańców, gdyż 476 osób, opowiedziało się za wsparciem finansowym jednej z największych imprez rekreacyjnych w Polsce, jaką jest organizowane od 25 lat w Lubartowie Święto Roweru. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 9 851 osób, a uczestnicy przejechali łącznie 287 113 km. W tym roku na ten cel trafi 140 000 zł, za co zakupionych zostanie 10 tys. koszulek dla uczestników, 26 rowerów a także parasole z nadrukiem Święta Roweru, 16 kompletów stołów oraz ławy i brama startowa.

Na drugim miejscu, z liczbą 357 głosów, znalazł się projekt kompleksowego remontu odcinka ul. 1 Maja wraz z chodnikami. Za kwotę 400 tys. zł na odcinku 300 metrów ułożona ma zostać warstwa wyrównawcza nawierzchni oraz warstwa ścieralna asfaltowa. Do tego powstaną chodniki. Trzeci ze zwycięskich projektów, za którym opowiedziało się 345 mieszkańców, dotyczy przebudowy ulicy wewnętrznej na osiedlu 3 Maja oraz włączenia do drogi świeżo zrewitalizowanych dróg znajdujących się na sąsiednich działkach. Przedmiotem projektu jest również instalacja w centrum miasta czterech defibrylatorów. Na ten cel trafi 120 tys. zł.

(fot. archiwum)

4 komentarze

 1. Szkoda, że wygrywa projekt, który odbywa się co roku przy dużym wsparciu sponsorów. Ciekawe, na co teraz pójdą pieniądze od nich..

 2. Podzielam opinię XYZ – niestety takie jest podejście mieszkańców. Rozumiem głosowanie ludzi na drogę przy której mieszkają i po której się poruszają ale
  Inwestycja funduszy z proj obywatelskiego na budowę dróg??? Droga władzo to może od razu było przeznaczyć te pieniądze na remonty dróg i nie potrzebne byłoby 3 dniowe głosowanie, wielokrotne sesje w celu jakże trafnego wyboru projektów do BO i wydatki na ten cel przeznaczone, te można byłoby zainwestować w drogi!!

  Teraz czekamy na realizacje projektów tych i tych z przed kilku lat…

 3. Lekko ponad 1000 osób poszło głosować, ja akurat była w Urzędzie Miasta podczas głosowania …. komisja siedziała już 3-ci dzień (nie za darmo raczej) … nie głosowałam, bo nie było na co. Zeszłoroczne projekty nawet nie ruszone wiec nie wiem po co pasnik ten cyrk nadal urządza. Kredytów nabrał od nowej kadencji i żadnego ekonomicznego myślenia.

  Na szczęście nie bedzie sral*ni dla psów … uf uf … takie projekty dopuścił burmistrz, a zakup szafek dla uczniów odrzucił bo ? Lepiej wspomoc spoldzielnie kolegi prezesa pieniedzmi z budzetu niż pomoc dzieciom.

 4. myślę, że nagrodę za uczestnictwo można sobie darować i zaoszczędzić na tych rowerach – a sponsorem być to zobowiązuje i kasę trzeba dorzucić do tych darmowych koszulek oczywiście wcześniej podnosząc limit przejechanych km z 15 na 30km!

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas