Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Zutylizowali” odpady ropopochodne wlewając je do instalacji burzowej (zdjęcia)

Bialscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców województwa śląskiego, którzy podejrzani są o wylanie substancji ropopochodnej do kanału burzowego na terenie Terespola. Mundurowi ustalili, że mężczyźni zamiast właściwie je zutylizować, postanowili pozbyć się ich w inny sposób. Wkrótce ich postępowanie oceni sąd.

Substancja ropopochodna w instalacji burzowej

W miniony wtorek wieczorem terespolscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznana osoba zanieczyściła ropopochodną substancją instalację burzową znajdującą się na terenie miasta. Nieczystości wypłynęły do rowu melioracyjnego, gdzie zostały zauważone przez mieszkańców. Gdyby nie natychmiastowe działania służb, w tym straży pożarnej ze specjalistycznym sprzętem, mogłoby to zagrozić życiu i zdrowiu mieszkańców i spowodować znaczne obniżenie jakości wody.

Podejrzani ustaleni

– W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym sprawcy wypuścili nieczystości do studzienki burzowej. Mundurowi ustalili też mężczyzn podejrzewanych o udział w tym procederze. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy województwa śląskiego w wieku 27 i 51 lat, pracownicy jednej ze śląskich firm. Mężczyźni wykonywali usługę na terenie naszego powiatu, jednak ropopochodne nieczystości, które miału trafić do firmy utylizującej tam nie dotarły – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Policyjny areszt i zarzuty

Obaj mężczyźni wpadli w ręce policjantów na terenie firmy zleceniodawcy, gdy przygotowywali do wywiezienia kolejny transport odpadów. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty.

Odpowiadać będą za usunięcie odpadów w sposób, który mógł zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować obniżenie jakości wody. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

„Zutylizowali” odpady ropopochodne wlewając je do instalacji burzowej (zdjęcia)

„Zutylizowali” odpady ropopochodne wlewając je do instalacji burzowej (zdjęcia)

„Zutylizowali” odpady ropopochodne wlewając je do instalacji burzowej (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

  1. Grozi im kara… Bardzo lepidarne wyrażenie. Chłosta, pobliczne poniżenie, spalenie na stosie, czy coś innego…?

  2. Kasztan & Szyszka sp. zo,o,

    Warunkowe umorzenie postępowania, plus jakiś datek na cele społeczne.

  3. na początek niech się tego napiją później się zobaczy

  4. … brawo za szybką reakcję świadków zdarzenia i ustalenie sprawców

Dodaj komentarz

Z kraju