690 680 960

Obiecał coś prokuratorowi, słowa nie dotrzymał. Trafił na dwa miesiące do aresztu za znęcanie się

Decyzją sądu do tymczasowego aresztu trafił 39-letni mieszkaniec gminy Kurów. Mężczyzna jakiś czas temu usłyszał zarzut znęcania się nad ojcem oraz siostrą i był objęty policyjnym dozorem. Mimo obietnic czynionych przed prokuratorem, nie realizował warunków łagodniejszego środka zapobiegawczego.

Nie dotrzymał słowa

Zatrzymany przez puławskich policjantów 39-latek, to kolejna w tym tygodniu osoba, która trafiła do aresztu za znęcanie się i akty agresji wobec bliskich. Mieszkaniec gminy Kurów, który usłyszał wcześniej zarzut znęcania się nad ojcem i siostrą był objęty policyjnym dozorem. Miał także nakaz powstrzymania się od używania alkoholu. Okazało się, że mimo obietnic czynionych przed prokuratorem, mężczyzna nie realizował warunków łagodniejszego środka zapobiegawczego.

W związku ze swoim zachowaniem, 39-latek został znowu zatrzymany przez mundurowych i doprowadzony do prokuratury. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator wystosował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Agresję skierował na najbliższych

– Z materiałów sprawy wynika, że mieszkaniec gminy Kurów wszczynał domownikom awantury, wyzywał ich słowami wulgarnymi, groził zabójstwem, niszczył sprzęty domowe, a ponadto szarpał i popychał ojca. Decyzją sądu, agresor trafił do tymczasowego aresztu na 2 miesiące. Za znęcanie się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5 – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Nie wahaj się, reaguj!

Policjanci przypominają – znęcanie się nad osobami najbliższymi to przestępstwo. Dlatego nie wahaj się, reaguj, powiadom – prokuraturę, policję lub pomoc społeczną.

Informacje na temat przeciwdziałania przemocy oraz informator dla osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie, w tym wzory dokumentów i pism procesowych dotyczących tej problematyki można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

(fot. Policja Puławy)

2 komentarze

  1. Ty mi tu nie...

    Posądzenie o molestowanie, czy znęcanie się nad bliskimi, to bardzo dobry sposób na pozbycia się faceta z domu i zastąpienie go innym modelem.
    Niekoniecznie lepszym.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.3697zł -0.83%
  • GBP 5.3464zł -0.31%
  • EUR 4.6356zł 0.03%
  • CHF 4.803zł 0.12%

Polub nas