Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zainaugurowano konkurs fotograficzny i filmowy „Lubelskie. Smakuj Życie!”

Dziś uroczyście zainaugurowano XIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny oraz IV Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Lubelskie. Smakuj życie!”. Konferencja prasowa z udziałem Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Marcina Szewczaka odbyła się na dachu Lubelskiego Centrum Konferencyjnego.

XIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego organizuje konkurs fotograficzny od 2007 roku. W dwunastu dotychczasowych edycjach było ponad 1000 zgłoszeń i ponad 5300 fotografii.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: fotografia artystyczna (ze szczególnym uwzględnieniem zabytków i atrakcji województwa lubelskiego z okazji jubileuszu 550-lecia), przyroda oraz wydarzenie. Każdy z uczestników może nadesłać łącznie maksymalnie 6 zdjęć.

– Czekamy na zdjęcia pokazujące nasz region okiem i obiektywem ludzi wrażliwych na piękno i wyjątkowe walory natury, jak również bogactwo miejsc, obiektów, wydarzeń i ludzi. W roku jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego, szczególnie w kategorii artystycznej, docenimy fotografie ukazujące zabytki i atrakcje naszego regionu. Liczymy zarówno na zdjęcia będące efektem fotograficznych plenerów, jak i atrakcyjne kadry uchwycone podczas turystycznych wędrówek, ponadto przedstawiające obraz wydarzeń, w których człowiek odgrywa główną rolę. Zdjęcia wykonane w Lubelskiem pokazujące i odkrywające atrakcje turystyczne oraz smaki naszego regionu, zgodnie z hasłem promocyjnym „Lubelskie. Smakuj życie!” – zapowiadał członek zarządu WL Marcin Szewczak.

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalistów zajmujących się fotografią artystyczną, przyrodniczą czy dokumentacyjną, jak i osób fotografujących amatorsko. Bez względu na wiek. Termin nadsyłania zdjęć upływa 30 września br.

W XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!” są do wygrania cenne nagrody:

 • I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł
 • II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł
 • III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł.

Zdjęcia można przesyłać na trzy różne sposoby:

 1. na adres e-mail: [email protected] 
 2. pocztą tradycyjną na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Promocji, Sportu i Turystyki, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
 3. lub dostarczyć osobiście na powyższy adres (Kancelaria Ogólna na parterze).

Szczegóły w regulaminie konkursu dostępnym na stronie: www.promocja.lubelskie.pl.

Smakuj Lubelskie i nakręć film!

Jednocześnie zapowiedziano czwartą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszy film promujący Województwo Lubelskie.

Województwo Lubelskie obchodzi w tym roku wyjątkowy jubileusz, 550-lecie powstania. Przez ten okres na Lubelszczyźnie powstały wspaniałe zabytki i miejsca, które są naszymi turystycznymi atutami. To m.in. renesansowe miasto Zamość wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Stare Miasto i Zamek w Lublinie, Kazimierz Dolny, Janowiec, zespoły pałacowe w Kozłówce czy w Puławach. Województwo Lubelskie to również bogactwo naturalne z dwoma parkami narodowymi i 17 parkami krajobrazowymi. Te niezwykle atrakcyjne tereny są doskonałe do uprawiania turystyki aktywnej – rowerowej, kajakowej czy pieszej, ale również do smakowania tradycyjnej kuchni regionalnej. Czekamy na Państwa filmy, które staną się inspiracją do odwiedzenia Lubelskiego i nawiążą do hasła „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają wszystkich twórców: amatorów, profesjonalistów i miłośników filmu, bez ograniczeń wiekowych (osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców/opiekunów). Można zgłaszać filmy wykonane techniką cyfrową (kamerą, aparatem fotograficznym lub telefonem). Termin mija 10 października 2024 r.

Konkurs ma dwie kategorie, w których można zgłaszać prace konkursowe:

 1. film trwający do 15 sekund
 2. film trwający od 15 sekund do 3 minut.

Dla autorów najciekawszych prac w danej kategorii czekają nagrody:

 • I nagroda: karta zakupowa o wartości 2000 zł
 • II nagroda: karta zakupowa o wartości 1500 zł
 • III nagroda: karta zakupowa o wartości 1000 zł
 • oraz trzy wyróżnienia, które zostaną nagrodzone kartą zakupową o wartości 500 zł.

W ubiegłym roku kategoria filmów dłuższych od 15 sekund do 3 minut cieszyła się większym zainteresowaniem. Na konkurs w tej kategorii nadesłanych zostało aż 18 filmów. W kategorii film trwający do 15 sekund zgłoszonych zostało 15 filmów. Nagrodzone i wyróżnione filmy w III edycji konkursu można obejrzeć na stronie promocja.lubelskie.pl

Zgłoszenie uczestnictwa w Konkursie wymaga przesłania pracy konkursowej za pomocą jednej z poniższych metod:

 1. na płycie CD/DVD lub nośniku pendrive. Karta Zgłoszenia wraz z Pracą Konkursową należy przesłać pocztą lub za pośrednictwem przesyłki kurierskiej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Promocji, Sportu i Turystyki, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin lub dostarczyć osobiście (z dopiskiem: „KONKURS FILMOWY”). 
 2. za pomocą linku do pobrania z serwisów Wetransfer.com lub Google Drive na adres email: [email protected] wraz z wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną kartą zgłoszenia. W tytule należy wpisać „KONKURS FILMOWY”. Regulamin oraz Karta Zgłoszenia dostępne są na stronie www.promocja.lubelskie.pl

Wyniki konkursów

Ogłoszenie wyników konkursów, wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi podczas uroczystej Gali w terminie i miejscu ustalonym przez UMWL.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia znajdą się w katalogu pokonkursowym, wydanym w formie kalendarza na 2025 rok oraz na planszach wystawowych, które eksponowane są w holu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie przy ul. Artura Grottgera 4. Zdjęcia ilustrują również wydawnictwa promujące Lubelskie, publikowane są także m.in. na stronach internetowych, profilach społecznościowych UMWL oraz w samorządowym wydawnictwie „Lubelskie.pl”. 

Nagrodzone i wyróżnione w konkursie filmy będą wyświetlane na stronie internetowej UMWL oraz na profilach społecznościowych prowadzonych przez UMWL. Zostaną też wykorzystane do promocji Województwa Lubelskiego w kraju i za granicą.

Informacji o konkursach udzielają pracownicy Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego:

 • Konkurs fotograficzny: Oddział Promocji i Projektów Promocyjnych – tel. 81 44 16 781,
 • Konkurs filmowy: Oddział Turystyki – tel. 81 44 16 786,
 • sekretariat: tel. 81 44 16 789, email: [email protected].
(Źródło: UMWL)

Autor: redakcja

4 komentarze

 1. Może Bujakiewicz wyśle jakiś film na konkurs. Zdaje się, że ostatnio jej filmy promocyjne Lubelszczyzny miały całkiem niezły stosunek złotówek do wyświetleń (chyba nawet tych pierwszych było więcej)…

 2. Zwycięzcy już znani, wy szaraki co najwyżej wyróżnienie.

Dodaj komentarz