690 680 960

Ziutek i Gutek znów wyjadą na ulice Lublina. Tym razem znacznie rzadziej niż w poprzednich latach

Trolejbus Ziutek oraz autobus Jelcz 272 MEX o nazwie Gutek znów będą woziły pasażerów na linii turystycznej. Jednak pojawią się na ulicach znacznie rzadziej niż w poprzednich latach.

W niedzielę 11 lipca na ulice Lublina wyjadą zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej: autobus Gutek i trolejbus Ziutek. Tym samym ruszy tegoroczny sezon wakacyjnej linii turystycznej. Będzie on jubileuszowy, gdyż już od 10 lat turyści, jak też mieszkańcy będą mogli korzystać z tej formy podróżowania po mieście.

Jednak tegoroczna linia turystyczna kursować będzie w innej formule niż jej poprzednie edycje. O ile w ubiegłym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną pojazdy nie wyjechały na ulice, tak wcześniej kursowały w wakacyjne soboty i niedziele. Teraz będzie można się nimi przejechać tylko w niedziele, i to tylko w co drugą.

Autobus Gutek pojawi się na trasie w dniach 11 lipca i 8 sierpnia. Jego trasa wiedzie z ul. Lubartowskiej przez al. Tysiąclecia, ul. Ruską, Biernackiego, Północną, Czechowską, Leszczyńskiego, al. Popiełuszki, al. Sikorskiego, al. Kraśnicką, ul. Zana, Wileńską, Głęboką, Narutowicza, Bernardyńską i Królewską.

Z kolei trolejbus Ziutek kursować będzie w dniach 25 lipca i 22 sierpnia. Z ul. Lubartowskiej pojedzie ul. Obywatelską, Chodźki, Obywatelską, Unicką, Podzamcze, al. Unii Lubelskiej, ul. Fabryczną, Drogą Męczenników Majdanka, ul. Fabryczną, al. Unii Lubelskiej, ul. Zamojską, Wyszyńskiego i Królewską.

Oba pojazdy odjeżdżać będą ze przystanku Brama Krakowska 03 na ul. Lubartowskiej o godzinach: 15:00, 16:00 oraz 17:00. Na trasie pojazdy będą mijać wiele zabytków i miejsc istotnych dla historii Lublina, a przewodnik opowie pasażerom o obiektach, które widać za oknem. Dodatkowo, zainteresowani będą mogli zgłębić tajniki dotyczące popularnych trajtków i „ogórków”. O historii tych pojazdów będą mówić członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji. Przejażdżka będzie trwać około 45 minut.

Warto pamiętać, że liczba miejsc siedzących w obu pojazdach jest ograniczona. W autobusie Gutek jest ich 28, w trolejbusie Ziutek – 22. Na linii „T” obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych zgodnie z aktualną taryfą oraz obowiązującą uchwałą i stosowanymi ustawami. U konduktora będzie można nabyć bilety czasowe 30-minutowe normalne i ulgowe w cenach: 3,20 zł i 1,60 zł.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

  1. A dla czego znów ziutek a nie zabytkowa Skoda którą MPK wyremontowało i stoi i rdzewieje wraz z innymi trolejbusami na zajezdni ?

  2. a można się na silniku zawiesić? 🙂

  3. Bardzo dobra inicjatywa która Parlament Europejski prawdopodonie przegłosuje. Prawo do związków homoseksualnych jest prawem człowieka. Bedzie to rezolucja prawna do zamknięcia *** tego *** kościoła.

  4. Niemiec z ruską rakietą z ery dinozaurów

    A katalizator to to ma? Nie to proszę na złom oddać bo środowisko zatruwa

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli