Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zdewastowane ściany i drzwi kościołów w całym kraju. Msze zakłócane przez uczestniczki Strajku Kobiet i Czarnego Protestu (wideo, zdjęcia)

Od niedzielnego poranka do Ośrodka Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor docierają zdjęcia z całego kraju, na których widać zniszczone fasady kościołów. Dotyczy to także jednej ze świątyń w woj. lubelskim.

W ramach ogólnopolskiego Strajku Kobiet związanego z ostatnim orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji, kolejny dzień trwają protesty. Dzisiaj przejawiają się one zakłócaniem mszy świętych w kościołach oraz dewastowaniem drzwi i ścian świątyń w całym kraju.

Do Ośrodka Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor od kilku godzin docierają zdjęcia, na których widać naniesione farbą napisy na ścianach kościołów, są to także treści wulgarne. Nanoszone są również różne symbole. Obiektem działania wandali padają także pomniki.

Jeden z takich napisów pojawił się na kościele parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie. Nieznana osoba napisała na ścianie świątyni „Piekło kobiet” i zamieściła symbol strajku. Na zdjęciu poniżej zdewastowana ściana kościoła w Lublinie na Ponikwodzie

Zdewastowane ściany i drzwi kościołów w całym kraju. Msze zakłócane przez uczestniczki Strajku Kobiet i Czarnego Protestu (wideo, zdjęcia)

Pod kościołem św. Anny, św. Krzyża i katedrze na Starym Mieście w Warszawie pojawiły się osoby z transparentami: „J*bać kler”, „módlcie się o aborcję”. Czarny Protest wtargnął również do Katedry w Poznaniu. Tam do środka świątyni weszły osoby z transparentami i urządziły protest. Parafia św. Andrzeja Boboli na Rakowieckiej w Warszawie także stała się obiektem wandali. Zniszczono drzwi wejściowe do Sanktuarium Narodowego św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

Z kolei w jednej z parafii na Kujawach obklejono plakatami pomnik św. Jana Pawła II. To samo zrobiono z kościołem. W Otwocku na ścianie świątyni pojawiły się wulgarne napisy. Na kościele św. Jakuba na pl. Narutowicza, na Starej Ochocie nieznani sprawcy pozostawili napisy z numerem telefonu i dopiskiem „Aborcja bez granic”.

Zdewastowanych kościołów w Warszawie i całym kraju jest więcej. Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor apeluje do świadków takich działań o zgłaszanie się na policję.

(fot. Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor)

122 komentarze

  1. Ciekaw jestem jakie zdanie ma Margot ostatnio więziona i represjonowana przedstawicielka LGBT – buahhhaaaaahhhhhhaaa

  2. haha to ty jestes głupi i czarna masa ile gwałtów nie jest ujawnionychile orzeczen sadu sa jest negatywnych

  3. 😀 niczym rewolucja październikowa teraz widać co to za ludzie. Wszystkich od komunistów albo nazistów wyzywają a osobiście stosują ich metody. Zaraz będą biblie palić i do obozu w Majdanku katolików prowadzić.

  4. kościół zyskał nowych fanów już nie baranków bożych