Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę przez Lublin przejdzie „Marsz Żałobny Dla Praw Kobiet”

Po raz kolejny w Lublinie odbędzie się pikieta w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Swój udział zapowiedziało blisko tysiąc osób. Patrząc jednak na poprzednie protesty, zgromadzić się ich może znacznie więcej.

Niedziela jest kolejnym dniem pikiet i manifestacji, jakie odbywają się w całym kraju po czwartkowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji ze względu na wady płodu. Sędziowie uznali, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodne z polską konstytucją. W Lublinie protesty odbywały się w piątek i w sobotę.

Na dzień dzisiejszy zaplanowano „Marsz Żałobny Dla Praw Kobiet”. Uczestnicy spotkają się o godzinie 16:30 w Ogrodzie Saskim po czym wspólnie ruszą w kierunku Archikatedry. Jak wyjaśniają, ich celem jest wyrażenia żalu i gniewu.

– Dzięki partii rządzącej i Ordo luris, Trybunał Konstytucyjny zaostrzył prawo aborcyjne. Tym samym skazał tysiące kobiet na cierpienie. Zgotował nam piekło – wyjaśnia organizatorka wydarzenia Anka Kowalska.

Zgromadzeni mają posiadać czarne parasolki lub znicze, jako znak protestu. Swój udział zapowiedziało blisko tysiąc osób. Patrząc jednak na poprzednie protesty, zgromadzić się może znacznie więcej uczestników.

(fot. lublin112)

76 komentarzy

  1. czy kościół pójdzie na dno razem z partią z którą współpracuje i popiera ?

  2. już pokraki w domach czy jeszcze spacerują???

  3. Pis wprowadził komunizm w Polsce i ludzie dziwią się, że mądrzy mają dosc i wychodzą na ulicę. Kościół wchodzi z brudnymi butami do ludzi, a potem dziwi się, że ludzie odpowiadają tym samym, my podatnicy finansujemy ta sekty i ich chore poglądy. Widać po komentarzach, że sondaże mają rację i na PiS głównie głosuje biedota i ludzie bez wykształcenia którzy umieją tylko wyciągać ręce po cudze pieniądze. Cieszy mnie, że to właśnie wyborcy pisu pierwsi odczują jak upada ten kraj.

  4. a kiedy marsz żałobny nienarodzonych dzieci?

  5. też chcę tak jak do tej pory mieli kobiety w ciąży i lekarze mordercy dostać licencje na zabijanie ,

  6. gdzie fachowcy od konstytucji rycerze kod ?

Z kraju