Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

W ciągu trzech tygodni na terenie Targów Lublin powstanie szpital tymczasowy. Będzie tam około 450 łóżek

Podczas niedzielnej konferencji prasowej wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował, że w ciągu trzech tygodni na terenie Targów Lublin powstanie szpital tymczasowy. Znajdzie się w nim około 450 łóżek, w tym łóżka respiratorowe.

Podczas niedzielnego spotkania online z dziennikarzami wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował, że wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski zaakceptował wniosek o wydanie polecenia utworzenia szpitala tymczasowego w Lublinie. Szczegóły projektu szpitala, który powstanie na terenie Targów Lublin, mają być przestawione w poniedziałek.

Wojewoda przekazał, że trwają negocjacje związane z umową, która będzie podpisania pomiędzy wojewodą a Spółką Akcyjną Targi Lublin. W momencie kiedy targi zostaną zaadaptowane i rozpocznie się fizyczne funkcjonowanie szpitala, wtedy finasowanie będzie odbywać się z NFZ i świadczeniodawcą będzie Szpital PSK 1. Jutro po południu mają zostać przedstawione wszystkie szczegóły tego projektu.

W ciągu trzech tygodni, licząc od jutra, na terenie Targów Lublin rozpocznie funkcjonowanie szpital tymczasowy, w którym znajdzie się około 450 łóżek, w tym 80 łóżek respiratorowych.

(fot. Targi Lublin)

21 komentarzy

  1. Kogo będzieta więzić w tym izolatorium, szacowne rydachtury?

Z kraju