Zderzenie peugeota z volkswagenem na rondzie 100-lecia KUL. Jedno z aut zatrzymało się na boku (zdjęcia)

Po raz kolejny, na jednym z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Lublinie, doszło do zderzenia pojazdów. Przyczyna jak zawsze była ta sama, czyli nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Są spore utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 16:30 na rondzie 100-lecia KUL w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Solidarności i Mazowieckiego zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i peugeot. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca peugeotem kobieta jechała od strony al. Sikorskiego. Wjeżdżając na skrzyżowanie wymusiła pierwszeństwo przejazdu na volkswagenie, którego kierowca zjeżdżał z ronda. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów. Uderzony w bok volkswagen dachował i zatrzymał się na boku.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Kierowcę volkswagena przetransportowano do szpitala, kierującej peugeotem kobiecie w ciąży nic się nie stało. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują spore utrudnienia w ruchu. Całkowicie zablokowany jest m.in. przejazd w kierunku Warszawy.

(fot. lublin112, nadesłane -Julita)

35 komentarzy

  1. za szeroka droga i pani myślała ze ma pierszeństwo ,w sumie to jej tok myślenia nie odbiega zbytnio od toku myślenia pozostalych przedstawicielek płci „pieknej „

  2. ale sie mu posypało zabawek z paki, pamiętaj przed wypadkiem posprzątaj pojazd !! ;p

  3. Kwadratowe ronda dają o sobie znać. Jakby rondo było po łuku to kierująca sprawczyni musiałaby zwolnić i pomyśleć. To jest zła infrastruktura i skończy się na zamontowaniu … sygnalizacji świetlnej = korki i zaprzeczenie idei ronda

  4. Trzeźwy inaczej.

    Jedyne rozwiązanie to progi zwalniające…

  5. No ale jak oni to robią? Jeśli ona jest upośledzona to należy ubezwłasnowolnić i poddać przymusowemu leczeniu psychiatrycznemu.

  6. Jakie prawa jazdy, jakie pierwszenstwa?? Gdzie byli urzednicy zatwierdzając skrzyżowanie z TAKĄ widocznością? Tak samo jak zielona fala, do więzienia ich!

  7. A może za nieustąpienie pierszeństwa na rondzie należałoby dawać mandacik 2000pln i 25 pkt karnych co skutkowałoby powtórkowym egzaminem a najczęściej kursem na prawko od zera? Jeśli ktoś nie zna elementarnych zasad to niech się ich uczy jeszcze raz od zera z kimś kto siedzi po prawej i w razie potrzeby depnie na hamulec!!!! Prowadzenie samochodu jest dla ludzi spostrzegawczych i myślących – reszta powinna oddać dokument staroście!!! Zgadzam się z tym, że ograniczenie do 50km/h tam gdzie są przynajmniej dwa pasy w jednym kierunku – jeszcze oddzielone barierką to idiotyzm!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021