Zderzenie peugeota z volkswagenem na rondzie 100-lecia KUL. Jedno z aut zatrzymało się na boku (zdjęcia)

Po raz kolejny, na jednym z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Lublinie, doszło do zderzenia pojazdów. Przyczyna jak zawsze była ta sama, czyli nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Są spore utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 16:30 na rondzie 100-lecia KUL w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Solidarności i Mazowieckiego zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i peugeot. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca peugeotem kobieta jechała od strony al. Sikorskiego. Wjeżdżając na skrzyżowanie wymusiła pierwszeństwo przejazdu na volkswagenie, którego kierowca zjeżdżał z ronda. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów. Uderzony w bok volkswagen dachował i zatrzymał się na boku.

W wypadku poszkodowana została jedna osoba. Kierowcę volkswagena przetransportowano do szpitala, kierującej peugeotem kobiecie w ciąży nic się nie stało. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują spore utrudnienia w ruchu. Całkowicie zablokowany jest m.in. przejazd w kierunku Warszawy.

(fot. lublin112, nadesłane -Julita)

Zobacz również

35 komentarzy

 1. kierowca bombowca

  Widzę , że wzorowali się na tych z Białej P. ale nie wyszło , słabo za to nota tylko 4,5……..

  • W Białej było za 19,5 z Front Filipem i Telemarkiem 😉

   • O co ten hejt? Przecież to była madka w cionży! Policja powinna przyjechać z kwiatami i zakończyć interwencję na ich wręczeniu, a jakiś salon powinien podstawić nowe auto zastępcze.

 2. Tak się kończy wmawianie kierowcom, że na drodze obowiązują jakieś zasady, np. takie, że zjeżdżający z ronda mają pierwszeństwo. Trzeba być skończoną amebą, żeby wierzyć, że znak A-7 namalowany na znaku zmusi kierującego 1,5-tonowym pojazdem do ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, oraz być skończonym idiota, żeby wjechać wprost przed rozpędzony pojazd wjeżdżający na rondo oraz liczyć na to, że taki rozpędzony samochód zatrzyma się w miejscu. Cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo. Niech zgadnę, kierująca (teoretyczna sprawczyni) nie miała kwalifikacji do przewozu osób, ani tachografu.

  • Ja zawsze przed wejściem na jezdnie/wjazdem na skrzyżowanie zatrzymuję się i upewniam, że nic nie jedzie. Nawet gdy mam „teoretyczne pierwszeństwo” lub nawet zielone światło. Tego samego uczę swoje dzieci. Dlatego mam się dobrze.
   Trzeba nie mieć instynktu samozachowawczego, żeby wjechać wprost przed pojazd wjeżdżający z dużą prędkością na rondo.

   • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

    Nagraj film, jak zatrzymujesz się przed skrzyżowaniem mając zielone światło, żeby się upewnić, czy nikt nie jedzie na czerwonym i podrzuć linka.

  • to nie zjeżdżający z ronda ma pierwszeństwo – tylko ten, kto znajduje się na rondzie. można być i nie zjeżdżać, prawda?

 3. Jak tacy pseudokierowcy radza sobie w codziennym zyciu. Jedna nie zauwazyła ronda, a drugi kierowca pojazdu, ktory nie zamierzal ustapic pierwszenstwa przejazdu.

 4. To tylko potwierdza że kierowcy nie znają przepisów. I mają wszystko głęboko w d… dla nich liczy się aby jazda i oni sami.

 5. Tam to już chyba tylko progi zwalniające albo rogatki jak na przejeździe kolejowym, jeżeli przy takiej ilości znaków poziomych i pionowych nadal kierowcy wymuszają pierwszeństwo. Ewentualnie całkowita zmiana organizacji ruchu likwidacja ronda, Solidarności – Mazowieckiego na pierwszeństwie. Tak czy owak projektanci przespali zajęcia o bezpieczeństwie. Niestety czasy mamy takie że od kierowców nie da się wymagać „myślenia” na drodze więc pozostaje tylko takie organizowanie ruchu gdzie w sposób naturalny kierowcy będą zmuszeni zwolnić lub się zatrzymać.

  • To rondo jest także po to, żeby nie dało się „latać” się po Mazowieckiego 120km/h. I taką rolę (spowalniacza) to rondo pełni. Na całej WZ-ce wprowadzono ronda, więc twoje postulaty są całkiem w przeciwną stronę. To ty przespałeś jakieś 30 lat, bo właśnie teraz inaczej się ruch organizuje (np. wprowadzając ronda by uspokajać ruch).

   • to że namalowano znaki nie powoduje jak widać żeby kierowcy zwalniali. Może trzeba było trochę inaczej wyprofilować rondo i wtdy kierowcy jechaliby wolniej. Bo jak widac to rondo wcale nie uspokaja ruchu, sądzę wręcz że bezpieczniej byłoby na normalnym skrzyżowaniu

   • pewnie, wybudowali rondo w roli spowalniacza ruchu. bo przecież nie po to, żeby dało się gdzieś zjechać…

 6. Proponuję zmianę nazwy ronda na RONDO 100 WYPADKÓW gdyż obecna nazwa nie oddaje charakteru tego miejsca 🙂

  • proponowana przez Ciebie nazwa już dawno straciła na aktualności. ja bym proponował rondo tysiąca wypadków, chociaż i to się długo nie utrzyma…

 7. Komentarze na to miejsce już się skończyły bo poco dublować opis tej farsy jak jutro czy za tydzień będzie to samo. Filmy byśmy pooglądali, takie sensacyjne crash testy. Trzeba by się zrzucić na jakąś kamerę na latarnię, bo miasto niema kasy.

 8. Kto jest odpowiedzialny za ustalenie szybkosci 50 km na Mazowieckiego proszę o podanie nazwiska tego idioty? Powinien stanąć przed sądem ,policja nabija sobie staty tylko.Nic nie ma to wspolnego z Bezpieczeństwem ludzie zacznijcie używać mózgu.Proszę o namiary na tego idiotę !!!

  • przed samym rondem mogłoby być ograniczenie do 10 i fotoradar, a ślepaki nadal wjeżdżałyby prosto pod maskę prawidłowo jadących aut, nie przekraczając prędkości. niektórych trzeba po prostu usunąć zza kółka, bo stanowią zagrożenie jak psychole poza zakładem…

 9. Zlikwidować to „skrzyżowanie” , a chamstwo niech wraca do gnoju, a nie do jazdy po naszym pięknym, zadbanym mieście. Wieśniaki i wieśniary rozumu odpowiedniego do życia nawet w takim małym mieście jak nasze nie zdobędą . To ma się w genach, a nie w zarobionej ” CH … wie gdzie kasie ” !!!! Nie obrażam nikogo. To moja „starego lubelaka” z dziada-pradziada dobra rada .
  ŻYJ i zarabiaj tam skąd Twoje korzenie !!! Nie pchaj sie na siłę tam gdzie ciebie nie chcą ( oprócz dawania d… oczywiście )

  • nie widzę nic złego w tym, że ktoś przyjedzie z granic województwa do Lublina pracować. jeśli ktoś chce tutaj żyć, to jakim prawem mu zabraniasz? pracują w firmie w Lublinie, tu napędzają gospodarkę, bo muszą gdzieś mieszkać, tu robią zakupy, tutaj firmy się rozwijają, tu zostaje część podatków…
   ja też się urodziłem w Lublinie, ale już moi dziadkowie przeprowadzili się ze wsi. mam wracać na tamtą wieś? a co z turystami? mogą przyjechać zobaczyć Nasze piękne miasto, czy muszą najpierw kupić tu mieszkanie?

  • Koleś aż żal czytać. Zrób interes życia i daj ogłoszenie: „sprzedam swój mózg – cena wysoka bo nieużywany”.

 10. Te prawa jazdy w tym kraju to sie gdzieś kupuje ? czy trzeba sie wykazać jednak jakąś wiedzą w temacie „ruchu drogowego ” ? Bo jak czlowiek oglada podobne przypadki ,gdzie nawet uczeń nauki jazdy wie kto ma pierszęństwo ,to można odnieść wrażenie ze dokument pod nazwą „prawo jazdy ” mozna kupic albo znależć w chipsach

  • taka dłuuuga prosta , szeroka i hamować ???????????????

  • w dzisiejszych czasach ludzie po prostu nie używają mózgu jak to było wymagane jeszcze 10-20 lat temu. nie muszą nad niczym myśleć, wyciągać wniosków, wystarczy poszukać w google. a mózg nieużywany obniża wydolność…
   kiedyś jadąc na wakacje, jedna osoba kierowała, a druga z papierową mapą w ręku szukała drogi. i się dotarło na miejsce. dziś włączy nawigację i bezkrytycznie wjedzie do jeziora, bo tak mu telefon kazał 🙂

 11. za szeroka droga i pani myślała ze ma pierszeństwo ,w sumie to jej tok myślenia nie odbiega zbytnio od toku myślenia pozostalych przedstawicielek płci „pieknej „

 12. ale sie mu posypało zabawek z paki, pamiętaj przed wypadkiem posprzątaj pojazd !! ;p

 13. Kwadratowe ronda dają o sobie znać. Jakby rondo było po łuku to kierująca sprawczyni musiałaby zwolnić i pomyśleć. To jest zła infrastruktura i skończy się na zamontowaniu … sygnalizacji świetlnej = korki i zaprzeczenie idei ronda

 14. Trzeźwy inaczej.

  Jedyne rozwiązanie to progi zwalniające…

 15. No ale jak oni to robią? Jeśli ona jest upośledzona to należy ubezwłasnowolnić i poddać przymusowemu leczeniu psychiatrycznemu.

 16. Jakie prawa jazdy, jakie pierwszenstwa?? Gdzie byli urzednicy zatwierdzając skrzyżowanie z TAKĄ widocznością? Tak samo jak zielona fala, do więzienia ich!

 17. A może za nieustąpienie pierszeństwa na rondzie należałoby dawać mandacik 2000pln i 25 pkt karnych co skutkowałoby powtórkowym egzaminem a najczęściej kursem na prawko od zera? Jeśli ktoś nie zna elementarnych zasad to niech się ich uczy jeszcze raz od zera z kimś kto siedzi po prawej i w razie potrzeby depnie na hamulec!!!! Prowadzenie samochodu jest dla ludzi spostrzegawczych i myślących – reszta powinna oddać dokument staroście!!! Zgadzam się z tym, że ograniczenie do 50km/h tam gdzie są przynajmniej dwa pasy w jednym kierunku – jeszcze oddzielone barierką to idiotyzm!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9556zł 0.27%
  • GBP 5.145zł 0.35%
  • EUR 4.2732zł 0.04%
  • CHF 4.0213zł -0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Maraton Teatralny w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” w Gardzienicach
   Dwie wystawy Stanisława Baja zaplanowano w Galerii Gardzienice
   Zgromadzenie Noworoczne w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”
   Wyprzedaż garażowa stała się już lokalną tradycją
   XI Dzień Historyka na UMCS
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.