690 680 960

Zderzenie dwóch ciężarówek na ul. Jana Pawła II. Jedna z nich wjechała jeszcze w mitsubishi

Jedna osoba została poszkodowana w zderzenia trzech pojazdów na ul. Jana Pawła II. Zablokowany jest jeden pas jezdni.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 15:20 na ul. Jana Pawła II. W rejonie Lidla zderzyły się trzy pojazdy: dwa ciężarowe i jeden osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, wszystkie pojazdy jechały od strony al. Kraśnickiej. Kierująca mitsubishi młoda kobieta, widząc przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych osoby zatrzymała się, aby umożliwić im bezpieczne pokonanie jezdni. Za nią zatrzymał się kierowca ciężarowego volvo. Z kolei kierowca kolejnej ciężarówki nie zdołał wyhamować i uderzył w tył wywrotki. Ta zaś w znajdujące się z przodu mitsubishi.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kierującą mitsubishi kobietę przetransportowano do szpitala. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Zablokowany jest jeden pas jezdni w kierunku ul. Armii Krajowej.

101

103

104
105

106

107

(fot. lublin112, nadesłane – Krzysztof, Małgorzata)
2018-10-03 17:39:32

21 komentarzy

 1. Gdzie ta Scania wywrotka skoro widać dwa rozbite Volva…?

 2. ,, Z kolei kierujący kierowca kolejnej ciężarówki ”, Kierująca kierująca mitsubishi ”. Ooo studenci z prywatnej najwyższej uczelni dorabiają na 112.

 3. dobrze że nikogo nie zabił jak ten wczoraj !!!
  trzeba było szybciej zapi**ć i mniejszy odstęp utrzymywać….

 4. Byłem naocznym swiadkiem. Młoda kierowca Mitsubishi zobaczyła 2 pieszych którzy stali na chodniku pomiędzy jezdniami. Oni jeszcze nie weszli na przejście. Dała po hamulcach, ślisko było i drugie Volvo nie wyhamowało. Jakby zachowała się zgodnie z przepisami i nie zatrzymała się to nie byłoby zdarzenia. Kto tych młodych kierowców uczy że trzeba być nadgorliwie uprzejmym wobec pieszych.

  • Egzaminatorzy, którzy gdy już praktycznie mijasz przejście, a pół stopy pieszego jest już na nim to przerywają egzamin.

   • Egzaminatorzy działają na podstawie obowiązującego prawa/przepisów. Zachowanie kierujących wobec pieszych określają co najmniej te dwa artykuły.

    „Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.”

    To, że pieszego w danej chwili nie ma na PdP nie oznacza, że za chwilę pieszy się na nim nie znajdzie (a tego kierowca nie wie i nie może wiedzieć). A jeżeli jednak pieszy się znajdzie, to należy zachować się zgodnie z powyższym artykułem, więc ocena egzaminatora jest prawidłowa. Jeżeli pieszy postawi nawet 1 palec na PdP to w myśl przepisów pierwszeństwo każde zachowanie kierującego zmuszające pieszego do zatrzymania się (lub nawet zwolnienia kroku) jest wymuszeniem pierwszeństwa i wykroczeniem. Na egzaminie jest to poważane naruszenie przepisów/spowodowanie zagrożenia i (co oczywiste) daje negatywny wynik egzaminu.

    Jeżeli ktoś się upiera, że pieszy jeszcze nie postawił jeszcze stopy na PdP to jest zapis:
    „Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.”

    Są jeszcze przepisy dotyczące zachowania pieszego na PdP, ale dotyczą one pieszego. Nie mają one wpływu na obowiązki kierującego przed PdP.

  • Mam nadzieję, że i wobec ciebie nikt nie będzie nadgorliwie uprzejmy jak kiedyś role się odwrócą. A czy Straż była potrzebna, aby za pomocą specjalistycznego sprzętu wydobyć zakupy poszkodowanej z bagażnika?

  • A ty driver to Ile lat masz prawn jazdy? Nadgorliwosc powiadasz. Najlepiej klapki na oczy I nie patrzec na pieszych bo po co przeciez ty w budzie jedziesz I jestes pan. Kierowca postapil calkowicie zgodnie z przepisami a tobie zycze szczescia na przejsciach dla pieszych. Moze ci sie poszczesci…. A moze I nie.

   • Poczytaj PRD, a później się wypowiadaj (bezpodstawne zatrzymanie). Na szczęście w Polsce nie wszedł przepis nakazujący ustąpienie pieszemu gdy tylko zbliży się do przejścia.

    • A stojąc w korku trzeba stać i blokować PDP oraz DDR?

     • Panie, daj pan spokój.
      Dobry kierowca to nawet na przejeździe kolejowym się zatrzyma i nic się nie stanie.
      Po to blokuje się PdP oraz PdR, żeby głupi pieszy czy roszczeniowy pedalarz nie wpadł pod samochód.

    • Nie ma zakazu zatrzymania się przed PdP w celu umożliwienia przejścia przed jednię pieszemu. Takie zatrzymanie nie jest bezpodstawne.
     Jeżeli chcesz się spierać, to podaj na to paragraf.

  • tobie prawo jazdy to rodzice za buraki pewnie kupili,chłopku małorolny.żenada komentarz….

  • Młoda kierowca??-do szkoły nieuki,a nie komentarze zamieszczać,lamusy i darmozjady?

  • Driver kto tych mlodych uczy? A to trzeba az uczyc ze ludzi powinno sie na przejsciu przepuszczac? Malo to ostatnio potracen bylo bo wlasnie ludzie z takim podejsciem jak Ty nie ustapili ludziom pierwszenstwa. Dobrze kobieta zrobila tamci z tylu zapewne odleglosci odpowiedniej nie zachowali i tyle

   • W Polsce pierwszeństwo pieszy ma dopiero na przejsciu dla pieszych, a nie oczekując na przejscie. I potrącenia są najczesciej w sytuacji gdy kierowca nie ogarnia całej sytuacji na drodze, a nie tylko pieszego przy przejsciu

    • „pierwszeństwo pieszy ma dopiero na przejściu dla pieszych” – a gdzie dochodzi do potrąceń jak nie na PdP?
     Potrącenie pieszego poza jednią to inna sprawa.

 5. .. to są skutki ciągłego gadania bzdur przez CB lub telefon , dobrze że bez ofiar . uprawnienia do kierowania obowiązkowo zatrzymać ! zawodowcy ???

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas