Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zbliżają się uroczystości związane z rocznicą Cudu Lubelskiego. Będą utrudnienia w ruchu

W poniedziałek (3 lipca) w godz. 20.30-22.00, w związku z rocznicą Cudu Lubelskiego, wystąpią tymczasowe utrudnienia w ruchu na części ulic w centrum miasta. Ulicami miasta przejdzie procesja wiernych z Obrazem Matki Bożej.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 19.00 mszą św. na pl. Katedralnym. Następnie uczestnicy procesji różańcowej przejdą ulicami: Królewska, Lubartowska, łącznik na wysokości Kowalskiej do Świętoduskiej, Świętoduska, Krakowskie Przedmieście (deptak), pl. Łokietka, Królewska na pl. Katedralny.

Przejście uczestników procesji odbędzie się przy całkowicie wstrzymanym ruchu kołowym. Dla linii komunikacji miejskiej wyznaczono objazdy.

Tegorocznym uroczystościom będzie przewodniczył i homilię wygłosi Biskup Radomski Marek Solarczyk. Na zakończenie odnowiony zostanie akt zawierzenia Matce Bożej. Uroczystości związane z rocznicą Cudu Lubelskiego wpisały się na stałe w kalendarz ważnych dla archidiecezji i naszego miasta wydarzeń.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z uroczystościami rocznicy „Cudu Lubelskiego” w dniu 3 lipca 2023 r. w godz. 18.45 – 22.00 wprowadzone zostaną następujące objazdy dla komunikacji miejskiej:

Linie 1, 6, 17

W obu kierunkach przejazdu: … – Zamojska – pl. Wolności – Narutowicza – Kołłątaja – 3 Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia- …

Linia 4

W obu kierunkach przejazdu: … – Krakowskie Przedmieście – 3 Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – …

Linia 22

W kierunku Bramy Krakowskiej:
• Kursy z godz. 19.42 i 20.42 z przystanku Zawieprzyce 02 zostają skrócone do przystanku Dworzec Gł. PKS 02
• Kursy z godz. 20.40 i 21.40 w kierunku Pliszczyna zostaną wykonane od przystanku Dworzec Gł. PKS 01

Linia 23

W kierunku Felin Uniwersytet / Felin Spiessa: … – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – al. Unii Lubelskiej – Fabryczna – …
W kierunku Kupiecka IKEA / Elizówka – giełda: bez zmian

Linia 39

W obu kierunkach przejazdu: … – Narutowicza – Okopowa – Zesłańców Sybiru – Kołłątaja – 3 Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – …

Linie 156, 160, 950*
*wariant z Choin

W kierunku Choiny: … – Fabryczna – al. Unii Lubelskiej – al. Tysiąclecia – Lubartowska – …
W kierunkach: Felin/os. Poręba/Pancerniaków: … – Lubartowska – Ruska – al. Unii Lubelskiej – Fabryczna – …

(fot. lublin112.pl)

24 komentarze

 1. Dziwne te cuda, dzieci umierają w szpitalach a tu na obrazie pociekło na czerwono…

  • ty pewnie nie masz dzieci i ważysz spokojnie ponad 80kg wiec nawet nie wiem jak nazwać takie monstrum ? jakim zaimkiem ?

   • Myślącym, a nie łykającym każdą głupotę (tu sobie wstaw). Zresztą, twoją postawę zagorzałego polskiego katolika widać doskonale. Lecz się na nogi, bo na głowę za późno.

    • co masz do katolików ? satanistko
     żądasz tolerancji i polityki miłości i akceptacji a jesteś lewackim komunistycznym trolem

 2. lubelski cud to będzie jak na jesieni pogonimy tą pisowską chołotę

 3. Drzewo z Parczewa też będzie?

 4. Dziadek ze Slamsowa

  Tak se popatrzyłem na załączone zdjęcie ilustracyjne i… se wziąłem i pomyślałem (co każdemu sie może zdarzyć), że jakby tak tych zdrowych wyżartych chłopów w kieckach uzbroić w „kałachy” i wysłać gratis na Ukrainę to ile dobrego mogliby tam zrobić… a tak będą się snuć po okolicach i zawodzić smętne „przeboje”.

  • Jak nieczęsto dobrze pomyślałeś

  • Dziadek ze Slamsowa

   PILNE (z ostatniej chwili) – a może owe „panienki” przeszkolić do obsługi „Abramsów”, które ponoć wyładowują w Szczecinie, ciepłą rządową rączką dodać amunicję i paliwo i jako komplety, oddać „braciom”.

 5. W kaftan, prozak i do izolatki.

 6. Znowu patologia na ulicach.

 7. Po co ta zidiociała ciemnota tak się z tym obnosi publicznie i robi chore publiczne spędy??? na co to komu, niech robią to po cichu a nie tak ostentacyjnie. Tfuuu!!!

 8. Ubowcy wówczas spałowali ludzi, żeby więcej wizji nie mieli.

 9. Wiara czyni czuba… Ponoć jedna czwarta dorosłych w Polsce ma magistra lub inżyniera. Dwie trzecie z reszty Polaków ma średnie. Czyli, w założeniu że są wykształceni, ludzie ci powinni rozwiązywać swoje problemy życiowe za pomocą intelektu. Jak się więc to powyższe się ma do faktu , iz rozum odrzuca wszelkie formy czarów, guseł i wiary w rzeczy nadprzyrodzone ? To tak jak lekarz, który przez sześć lat ( albo nawet dłużej ) uczy się na studiach o budowie i mechanizmie funkcjonowania człowieka, i dalej wierzy iż tego człowieka powołuje bóg do życia…

Z kraju

Sport