Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z Ursusem. Na ulice Lublina wyjedzie 15 nowych trolejbusów przegubowych

Dzisiaj w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie miało miejsce podpisanie umowy na dostawę nowych trolejbusów. Producent ma czas do maja przyszłego roku na wywiązanie się z kontraktu.

W środę Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał umowę z Konsorcjum Ursus Bus na dostawę 15 nowych trolejbusów przegubowych. To finał przetargu na zakup taboru do obsługi linii komunikacji miejskiej. Swoje oferty złożyły tylko dwie firmy: lubelski Ursus i podpoznański Solaris. Ursus za nowe pojazdy otrzyma 34 077 150 zł, zaś firma z Bolechowa żądała sporo więcej, gdyż 42 066 000 zł. Oferta lubelskiej firmy była więc najkorzystniejsza pod względem kryteriów oceny ofert przyjętych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Oprócz trolejbusów Ursus będzie też musiał dostarczyć narzędzia specjalne, przyrządy diagnostyczne i kontrolno-pomiarowe, oprzyrządowanie, programy do wykonywania prac obsługowo-naprawczych a także dodatkowe komplety opon zimowych. Same trolejbusy będą dwuczłonowe, w pełni niskopodłogowe, mają mieć wydzieloną przestrzeń dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Z wyposażenia można wymienić klimatyzację, cztery podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, monitoring, automat biletowy, kasowniki, system informacji pasażerskiej oraz nagłośnienie.

Producent na dostarczenie pojazdów ma czas do 21 maja 2018 r. Wszystkie 15 trolejbusów ma dotrzeć w jednej transzy. Jak zaplanował Zarząd Transportu Miejskiego, nowe pojazdy będą kursować m.in. na liniach nr 151 i 161. Ich zakup jest współfinansowany z projektu unijnego „Rozbudowa sieci komunikacji zbiorowej dla potrzeb Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego dla LOF”

(fot. Ursus – zdjęcie ilustracyjne)
2017-07-05 17:42:36

Zobacz również

14 komentarzy

 1. ogromne brawa za wspieranie lokalnej przedsiębiorczości!!!
  na prawdę się cieszę, że wygrała nasza rodzima firma a nie jakiś niemiecki producent dostający kontrakt „po znajomości”

  • I z czego Ty się cieszysz jak w Lublinie to są co najwyżej biura tej firmy. Poza tym 38 obecnie jeżdżących po mieście pojazdów tej firmy to jedne wielkie buble.

 2. Gdzie możemy zobaczyć takie trolejbusy ?

 3. Po diabła te przegubowce!!

  Po diabła te przegubowce!! Jeżdżą puste, blokują ulice i zatoczki, spalają więcej, kosztują więcej! Marnotrawstwo.

 4. Powinienem się cieszyć że te trajtki będą wyprodukowane w Lublinie, ale mam niemal pewność że taki trolejbus nie powstał jeszcze w Ursusie ani jeden. Te 15 to będą prototypy…

 5. A kiedy MPK coś kupi zamiast jeździć cudzym?

 6. Tylko po co przegubowe ? Mamy niedostosowaną infrastrukturę do takich pojazdów. Są za długie, nie mieszczą się w zatoki i na rondach. To właśnie te autobusy blokują ruch i powodują korki !

  • Ruch blokujesz ty i tobie podobni gdy na rzekomo zielonej strzałce która dawno zgasła wjedziesz tam gdzie ten trolejbus powinien wjechać.

  • nie odwrotnie, to swoim samochodem blokujesz ruch pojazdów komunikacji miejskiej, którymi podróżuje dużo więcej ludzi

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności