Zatrzymali się na czerwonym. Trolejbus pojechał dalej

Nasz Czytelnik przesłał nam dzisiaj nagranie niebezpiecznej sytuacji drogowej z udziałem pojazdu komunikacji miejskiej. Kierowca trolejbusu zignorował wskazania sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Lipowej z ul. Ofiar Katynia.

W środę rano nasz Czytelnik zarejestrował dosyć niebezpieczną jazdę kierowcy trolejbusu, który w rejonie skrzyżowania ul. Lipowej z ul. Ofiar Katynia przejechał na czerwonym świetle.

To samo nagranie trafiło także do rzecznika Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Lublinie.

– Kierowca zostanie wezwany na rozmowę, zostaną wobec niego wyciągnięte konsekwencje służbowe – poinformowała nas Weronika Opasiak rzecznik prasowy MPK Lublin.

 

Bezpośredni link do wideo – kliknij!

2017-07-05 18:05:07
(fot. wideo nadesłane Wojtas)

80 komentarzy

 1. ja rozumie ze kierowcom sie spieszy.. szybki tryb życia pod dyktando ustawiających rozkład jazdy, na minuty.
  Mimo tego ze wiele pozostaje do życzenia w kwestii jazdy, wymuszeń i samej kultury jazdy ZAWSZE KIEDY TYLKO MOGĘ „PUSZCZAM ” MPK… -A w imię zasady ja jadę sama samochodzie, a tam w „trajtku” bądź autobusie jest wiele osób jadących z pracy lub do pracy. WIEC LUDZIE DAJMY SOBIE NA WSTRZYMANIE… I BEZ NERWÓW ZYCIE JEST ZBYT CIEKAWE I FAJNE ŻEBY JE MARNOWAĆ NA TAK BŁAHE SPRAWY WIĘCEJ LUZU I UŚMIECHU

 2. Nic nowego, jest to nagminne łamanie przepisów przez kierowców komunikacji miejskiej. Nikt sobie nic z tego nie robi. Wystarczy stanąć na parę chwil na Krakowskim Przedmieściu by zobaczyć coś tak efektownego albo jeszcze bardziej.

 3. Kierowcy MPK zachowują się jak święte krowy. Notorycznie wymuszają pierwszeństwo wyjeżdżając z pętli przy ul Choiny, obojętnie czy wyjeżdżają przez ul Leszetyckiego czy bezpośrednio na na ul Choiny. Notorycznie wymuszają pierwszeństwo wyjeżdżając z ul podporządkowanej przy Poczcie Polskiej na strefie ekonomicznej ignorując bezczelnie znak ustąp pierwszeństwa przejazdu (widzę to CODZIENNIE wyjeżdżając z pracy ok 16- 16.15). Arogancja drogowa i chamstwo niekiedy mam wrażenie że celowe. Jak panowie tak nie cierpią swojej pracy to nie idą do marketu towar rozkładać a nie rozładowują swoją frustracje na innych użytkownikach dróg publicznych.

 4. Lubelska drogówka do likwidacji !! Kolejny dowód na to (po kierowcy mpk który pół trasy pisał na smartfonie) że przepisy mpk nie dotyczą i wystarczy że w razie ewidentnego nagrania łamania prawa poniosą oni jedynie konsekwencje służbowe !!

 5. Gienek kupił kamerkę to i raz jak się zatrzymał to wysyła filmik.Jak Gienek 555 razy przejechał na takim samym czerwonym to pewnie tłumaczył sobie że to żółte.

 6. Najciekawsze w tego typu sytuacjach jest to, że nikogo nie interesuje, dlaczego takie sytuacje występują z udziałem komunikacją miejską. Odpowiedz jest bardzo prosta, NIKOGO TO NIE INTERESUJE, naj ważniejsze żeby jeździły punktualnie. Rozkłady są tak pisane jak by autobusy się teleportowały z przystanku na przystanek. Linia 160 jest łączona z 156, od poniedziałku do piątku, czasy są tak wyżyłowane, że na końcowym widzimy – 8 min.( zakładając, że kierowca się mocno spręża), przerwa dla kierowcy 8 min.

  Ps. Podczas kontroli Inspekcji Transportu Drogowego, czasy przejazdu nie mają znaczenia, ważne są żarówki.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika