Zamykają ważne i ruchliwe skrzyżowanie w Lublinie. Będą objazdy

Miasto otrzymało kolejne pieniądze na przebudowę ul. Bohaterów Monte Cassino. W związku z tym zwiększono zakres prac. To oznacza duże utrudnienia w ruchu.

Dzięki kolejnej rządowej dotacji, jaka trafiła do Lublina, postanowiono zwiększyć zakres przebudowy ul. Bohaterów Monte Cassino o wymianę nawierzchni na rondzie Nauczycieli Tajnego Nauczania. W związku z tym w sobotę i niedzielę na skrzyżowaniu ul. Zana i Wileńskiej, prowadzone będą roboty drogowe. Asfalt ma być układany wokół wyspy ronda i na wlocie po stronie centrum handlowego.

Oznacza to całkowite wyłączenie z ruchu tego skrzyżowania, przy czym w sobotę pojazdy komunikacji miejskiej będą mogły jeździć przez rondo. W niedzielę zaś skrzyżowanie całkowicie zostanie wyłączone z ruchu. Mieszkańcy ulic: Leonarda, Skrzetuskiego, Pana Wołodyjowskiego będą musieli korzystać z ul. Juranda, wlot od strony ul. Zana i skrzyżowania z ul. Wallenroda, oraz dróg centrum handlowego.

Prace na skrzyżowaniu będą prowadzone również w następne weekendy, jednak będą realizowane przy zajmowaniu przez wykonawcę połowy jezdni, bez konieczności całkowitego wyłączania ronda z ruchu.

W sobotę od godz. 20.00 oraz przez całą niedzielę pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy. Jednocześnie, w trakcie trwania objazdów zostanie uruchomiony tymczasowy przystanek Nałęczowska 04 zlokalizowany na ul. Głębokiej, za skrzyżowaniem z al. Kraśnicką. Na przystanku będą zatrzymywać się autobusy i trolejbusy linii: 10, 37, 39, 42, 153, 159, 161, 755, 909 i N2.

(fot. Google Street View)
2017-10-13 20:17:37

Zobacz również

16 komentarzy

 1. W sumie to nie wiem po co wymieniać nawierzchnię ta tym rondzie … lepiej zajęli by się Al. Kraśnicką na odcinku: Zana – Boh. M. Cassino – można koła tam pogubić a oni remontują rondo pod Leclerkiem , szkoda słów na to „inteligentne” planowanie …

  • No RZĄDOWE! Czaisz?

   • Nie RZĄDOWE A ŻUKOWE. W tej ekipie trudno spotkać myślącego.

    • Prezydent Żuk może i chce odmienić Lublin, ale zastanawiam się nad jego prawdziwymi intencjami – mianowicie wszystkie te prace są w pewnym stopniu kredytowane i będziemy się z tymi kredytami bujać następne XX lat i remontów wtedy nie będzie bo nie będzie ich za co robić. Ale mieszkańcom zostanie w głowach jedynie to KIEDY remonty były robione – za kadencji pana Żuka i jakie wyciągną wnioski? Że za Żuka było lepiej…… A most 700 lecia dlaczego otrzymał głupawą nazwę 700 lecia zamiast imię jednego z najodważniejszych polaków pana Pileckiego? Bo za 700 lecia miasta rządził Pan Żuk i bezrefleksyjne skojarzenia będą oczywiste. A to e połowa tych remontów jest bez jakiegokolwiek sensu (np remont pl Litewskiego za 7 mln) to już inna sprawa.

  • Mamy zamknięte BMC od AK do Zana, Mamy zamkniętą Wojciechowską od BMC do Śnieżyńskiego. Zróbmy jeszcze remont Kraśnickiej między Zana a BMC… Rozkopmy 3 sąsiednie, równoległe ulice… Ot „inteligentne planowane.

 2. Racja. Przeciez to Rondo pod Leclerkiem jest calkiem eleganckie. Po co wymieniac te nawierzchnie???

  • Mi wydaje się, że zgodnie z harmonogramem w tym tygodniu miał się skończyć remont tego odcinka, a tak poszerzone prace i przez kolejny miesiąc będą to kończyć co już powinno być skończone.

 3. Ale panie bida za tego PISu, normalnie na nic ni ma pieniemdzy, a już Lublinowi to wogle nic nie dajo, bo wiadomo, rządzi tu ten z Platformy…

 4. Dlaczego ludzie wy się dziwicie że będą robić nowy asfalt na rondzie a może ktoś wie dlaczego zimą jest super odśnieżone przy Leclerku jeszcze jest ciemno a już odśnieżają ale boczne uliczki mają gdzieś np juranda jest b.rzadko odśnieżana

 5. A remont Balladyny kiedy, bo już jeżdzić sie nie da ?

 6. Już sobota, południe, a ludzie sobie jeżdżą w najlepsze. Znaki zakazu dla przeciętnego kierowcy są przecież niewidzialny. Wiadomo – na targ i do marketu trzeba jakoś dojechać 😉

  Autobusy mogą jeździć, ale okoliczne przystanki bywają blokowane przez ciężarówki wykonawcy prac drogowych.

  Policja i straż miejska, gdyby tylko chciały, mogłyby zarobić tysiące złotych na mandatach.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku