Branża transportowa nie wypadła najlepiej. Ponad sto mandatów w jeden dzień

W czwartek funkcjonariusze drogówki z Lublina postanowili dokładniej przyjrzeć się branży transportowej. Chodziło zarówno o samochody ciężarowe jak też o busy i autobusy. Efekty akcji nie są optymistyczne.

Wczoraj na drogach w powiecie lubelskim trwała policyjna akcja „Bus & truck”. Funkcjonariusze kontrolowali wszystko to, co związane jest bezpośrednio z bezpieczeństwem. Sprawdzano m.in. stan techniczny pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców, a także uprawnienia do kierowania i przestrzeganie przez nich przepisów drogowych. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wyeliminowanie z ruchu kierujących, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych jego uczestników.

Niestety wyniki akcji nie są optymistyczne. Skontrolowanych zostało blisko 180 pojazdów. Ze względu na wykroczenia policjanci nałożyli na kierujące nimi osoby 108 mandatów. Dodatkowo stan techniczny niektórych pojazdów pozostawiał wiele do życzenia. Dlatego też w blisko 40 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali ich dowody rejestracyjne do czasu usunięcia usterek.

Działania lubelskiej drogówki mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. W przypadku kontroli autobusów i mikrobusów chodzi także o bezpieczeństwo osób korzystających z takich przewozów. Zwłaszcza w przypadkach, kiedy to kierowca wyjeżdża w trasę znajdując się pod wpływem alkoholu. Podczas czwartkowych działań zatrzymano aż pięciu takich kierowców.

(fot. policja)
2017-10-13 20:41:16

Zobacz również

8 komentarzy

  1. Podaję wam dwóch na tacy. Laweciarz LKS2w.. i blaszak kuriera LWL 35.. Obaj stoją obecnie na jednokierunkowej części Wallenroda, gdzie obowiązuje dla ich pojazdów zakaz parkowania. Zresztą, nie pierwszy raz. No chyba, że kierowców z powiatu znaki nie obowiązują?

  2. Największe chamstwo wśród przewoźników to Marcel Bus

  3. Zdecydowanie nie zgadzam się z określeniem, że:”Efekty akcji nie są optymistyczne” – czyżby te sto mandatów nie wystarczyło na pokrycie kosztów całej akcji?

  4. ******** ******* i jego zdezelowane wywrotki każdego dnia łamią przepisy i wjeżdżają na drogi np o ładowności 8 ton a taka załadowana ziemią wywrotka waży 3 razy więcej . Zniszczył całkowicie ulicę Dożynkową i pobliskie swojej bazy drogi.

  5. Ile z tych 100pojazdów stanowiły rzeczywiście Busy&Trucki?? Nie od dziś wiadomo że wykazuje się wszystkie kontrole z całego dnia tak żeby w statystykach grało.

  6. stańcie pod rabenem np ta wszystko wyjeżdża przeładowane 😛

  7. Policja pracuje tj sluzy ,a co robi ITD DO NATYCHMIASTOWEJ LIKWIDACJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.