690 680 960

Zamość uzyska tytuł „Świetlnej stolicy Polski”? Na razie prowadzi w rankingu

Zostały ostatnie dni, podczas których można oddawać swoje głosy w plebiscycie „Świeć się z Energą”. W finałowym głosowaniu Zamość obecnie prowadzi i ma szansę na sprzęt AGD o wartości 50 tys. złotych.

Tylko do wtorku można głosować na miasto z najładniejszą świąteczną iluminacją w Polsce. Z naszego regionu do finału plebiscytu „Świetlna stolica Polski” zakwalifikował się Zamość. Za zwycięstwo w głosowaniu regionalnym, w którym to Zamość pokonał Hrubieszów, Lublin i Łęczną, miasto otrzymało sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Już wiadomo, że zostanie on przekazany najbardziej potrzebującym mieszkańcom.

Teraz, w finale plebiscytu, Zamość rywalizuje z innymi wygranymi miastami z każdego województwa i co najważniejsze, ma dużą szansę na wygraną. A nagroda jest nie byle jaka, gdyż sprzęt AGD o wartości 50 tys. złotych. Od samego początku walka o miano „Świetlnej stolicy Polski” toczy się pomiędzy Zamościem i Stalową Wolą. Zamość obecnie prowadzi mając 33 proc. głosów, jednak cały czas goni go Stalowa Wola, która obecnie posiada 28 proc. głosów. Konkurenci pozostali daleko w tyle, z wynikiem 1 – 7 proc. głosów, jedynie Legnica ruszyła w wyścig ku czołówce zestawienia, zdobywając 19 proc. głosów.

W tym roku zamojska iluminacja robi wrażenie nie tylko na mieszkańcach, lecz również na turystach. Na Rynku stanęła 10-metrowa choinka z oświetleniem w technologii LED, na fasadzie ratusza podziwiać można ruchome płatki śniegu. Do tego dochodzi podświetlany napis I LOVE ZAMOŚĆ, mający wymiary aż 2 x 10 metrów. Na Rynku stoi także ponad 3-metrowa bombka, przyciągająca tysiącami migoczących świateł. Można do niej wejść, usiąść a także zrobić sobie w niej wyjątkowe zdjęcie. Iluminacja świąteczna objęła także ulice: Grodzką, Solną oraz Moranda. Tam pojawiły się świecące sople, zawieszone nad głowami przechodniów.

Ponieważ przez ostatnie dni trwania plebiscytu dużo jeszcze może się zmienić w rankingu, warto oddać swój głos na miasto z naszego regionu. Na Zamość głosować można TUTAJ

(fot. materiały organizatora)
2017-01-29 18:41:44

4 komentarze

  1. E tam . Lubelska choinka z pod Ratusza była ładniej oświetlona i to w dzień , jak łysy oświetlał ją wychodząc z roboty .

  2. wg mnie mogli lepsze zdjęcia dodać – tych sopli nad uliczkami i tych prezentów na każdym rondzie 🙁
    Po co kilka zdjęć samego ratusza?

Kursy walut

  • USD 3.9769zł -0.83%
  • GBP 5.0142zł -0.36%
  • EUR 4.3543zł -0.41%
  • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas