Młodzież z całego kraju rywalizowała w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Konrada Czerniaka (zdjęcia)

Kilkuset zawodników z całego kraju rywalizowało w zawodach pływackich zorganizowanych przez mistrza w tej dyscyplinie sportu, czyli Konrada Czerniaka. Impreza odbyła się na lubeslkim basenie olimpijskim.

W sobotę 12 stycznia na basenie olimpijskim w kompleksie Aqua Lublin odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Konrada Czerniaka. Swój udział zgłosiło 375 zawodników trenujących pływanie w 18 klubach. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z Puław, Konina, Lubartowa, Łukowa, Białegostoku, Tomaszowa Mazowieckiego, Biłgoraja, Kraśnika, Leska i Warszawy oraz z Lublina. Ci ostatni to wychowankowie klubów AZS UMCS, Olimpia, MTP Lublinianka, UKS Olimpijczyk 23, UKS Skarpa, Sportowa Akademia Konrada Czerniaka i WUKS SP30.

Celem imprezy była popularyzacja sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży a także wyłanianie najmłodszych talentów w tej dyscyplinie sportu. W rywalizacji brali udział zawodniczki i zawodnicy urodzeni w roku 2006, 2007, 2008, 2009 oraz młodsi. Mieli oni do pokonania 50 m stylem grzbietowym, motylkowym, klasycznym lub też dowolnym. Do tego rozegrano sztafetę, w której oprócz wychowanków danych klubów, musieli startować też ich trenerzy.

Organizatorami zawodów byli: Sportowa Akademia Konrada Czerniaka, Aqua Lublin oraz klub pływacki AZS UMCS Lublin przy współpracy Urzędu Miasta Lublin i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

(fot. lublin112)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Naprawdę fajna inicjatywa 😀 brawo dla dzieciaków za aktywność fizyczną, w świecie smartfonów, tabletów i innej elektroniki.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021