Młodzież z całego kraju rywalizowała w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Konrada Czerniaka (zdjęcia)

Kilkuset zawodników z całego kraju rywalizowało w zawodach pływackich zorganizowanych przez mistrza w tej dyscyplinie sportu, czyli Konrada Czerniaka. Impreza odbyła się na lubeslkim basenie olimpijskim.

W sobotę 12 stycznia na basenie olimpijskim w kompleksie Aqua Lublin odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Konrada Czerniaka. Swój udział zgłosiło 375 zawodników trenujących pływanie w 18 klubach. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z Puław, Konina, Lubartowa, Łukowa, Białegostoku, Tomaszowa Mazowieckiego, Biłgoraja, Kraśnika, Leska i Warszawy oraz z Lublina. Ci ostatni to wychowankowie klubów AZS UMCS, Olimpia, MTP Lublinianka, UKS Olimpijczyk 23, UKS Skarpa, Sportowa Akademia Konrada Czerniaka i WUKS SP30.

Celem imprezy była popularyzacja sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży a także wyłanianie najmłodszych talentów w tej dyscyplinie sportu. W rywalizacji brali udział zawodniczki i zawodnicy urodzeni w roku 2006, 2007, 2008, 2009 oraz młodsi. Mieli oni do pokonania 50 m stylem grzbietowym, motylkowym, klasycznym lub też dowolnym. Do tego rozegrano sztafetę, w której oprócz wychowanków danych klubów, musieli startować też ich trenerzy.

Organizatorami zawodów byli: Sportowa Akademia Konrada Czerniaka, Aqua Lublin oraz klub pływacki AZS UMCS Lublin przy współpracy Urzędu Miasta Lublin i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

(fot. lublin112)

2 komentarze

 1. Naprawdę fajna inicjatywa 😀 brawo dla dzieciaków za aktywność fizyczną, w świecie smartfonów, tabletów i innej elektroniki.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9689zł 0.26%
  • GBP 4.9496zł 0.1%
  • EUR 4.471zł 0.03%
  • CHF 4.2027zł 0.02%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”