Żałoba narodowa, jednak nie wszędzie flagi zostały opuszczone. „Zapomniano o tej największej”

Wiele osób zwróciło uwagę, że pomimo żałoby narodowej, flaga na Maszcie Niepodległości w Lublinie nie została ani opuszczona, ani też przepasana kirem. Niektórzy dostrzegli, że maszt nie został przystosowany do tego typu sytuacji.

Nasi czytelnicy przez cały dzień informują, że w związku z żałobą narodową, władze miasta zapomniały o opuszczeniu największej lubelskiej flagi, czyli tej znajdującej się na maszcie niepodległości.

Tego typu sygnałów otrzymaliśmy wiele, co więcej, niektórzy zaczęli zwracać na to uwagę już w piątek. Chodziło bowiem o to, że ich zdaniem pomysłodawcy masztu nie przewidzieli możliwości opuszczania flagi.

– Konstrukcja nie wygląda by miała przewidziane opuszczenie flagi do połowy wysokości, a do flagi na maszcie nie powinna być dodawana krępa – zauważył jeden z naszych czytelników.

Rzeczywiście w niedzielę, kiedy wszystkie flagi w związku z żałobą po śmierci polskich górników w czeskiej kopalni są opuszczone, ta przy zamku wciąż powiewa na szczycie masztu.

– Flaga do połowy masztu będzie opuszczona w Ratuszu, kir pojawi się na flagach przy Trybunale Koronnym i na budynku Urzędu Miasta przy ul. Wieniawskiej. Jeśli chodzi o masz niepodległości, to na tą chwilę, do momentu przekazania masztu Miastu Lublin, wszelkie obowiązki związane z użytkowaniem konstrukcji ponosi Fundacja Ruch Solidarności Rodzin – wyjaśniała nam w piątek Beata Krzyżanowska z biura prasowego Prezydenta Miasta Lublin.

Fundacja do chwili obecnej nie odniosła się do sprawy.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

39 komentarzy

 1. Czy żałoba narodowa też będzie ogłoszona za ludzi którzy zginą w święta? Czy żałoba jest tylko dla wybrańców?

 2. Zdrowo rozsądkowo podchodząc do zagadnienia śmierci kilku polskich obywateli to flagi powinny być codziennie opuszczone i żałoba rowniez. Codziennie choćby na drogach ginie kilka – kilkanaście osób im też powinna się należeć żałoba lub tyle osób odchodzi po ciężkiej chorobie w tym i małe dzieci. Górnicy są grupą zawodową „rozpieszczana” przez wszystkie rządy tak jak pielęgniarki itp. bo to jest silny elektorat. Więc żałoba narodowa jest wprowadzana z powodem czysto politycznych.

 3. Ten masz pokazuje, że TU JEST POLSKA! I życie jednostek nie może tego zmieniać (nawet w opuszczeniu flagi)! Jesteś Patriotą to flaga ma powiewać i pokazywać, że dla narodu te 12 istnień to nic i że naród trwa, jest tutaj i będzie!

 4. Jak umierać to tylko zbiorowo w naszym państwie. Rodzina ma zagwarantowane wszystko .Resztę ludzi , którzy tracą najbliższych ma się głęboko…w..Czego to nie robi się na pokaz .

 5. krukowa to pomysłodawczyni tego bubla, wraz z mulawą i tym typem z z fundacji, który się nieźle na tym obłowił tych ludzi powinno się pozamykać za trwonienie pieniędzy firm które zostały do tego zmuszone by wyłożyć na ten zacny dar
  dodam tylko puławskie Zakłady Azotowe -36 mln zł za 3 kwartał
  Brawo żuk, że nie zgodziłeś się na jeszcze wyższy absurd 50m i uciąłeś to na 33m

 6. Ja wam za 10 tysiaków ją opuszczę do połowy, błyskawicznie i nawet kirem przewieszę.

 7. No to się popisali

 8. lubelska „wieża eiffla” wymyka się regułom,
  ponieważ jest „pomnikiem” 100-Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS
GÓRKI I DOLINY „festiwal” przyrody Lublina 2022
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi