Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Za usiłowanie zabójstwa 20-latkowi grozi dożywocie. Lekarze walczą o życie 21-latka (wideo)

Pod zarzutem usiłowania zabójstwa lubelscy policjanci doprowadzili dziś do Prokuratury 20-latka, który w piątek na klatce schodowej jednego z bloków zaatakował nożem 21-latka. Ranny mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, lekarze walczą o jego życie.

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem. 21-latek wspólnie ze swoją znajomą wychodził z mieszkania, kiedy na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Agatowej w Lublinie został zaczepiony przez 20-latka.

Atak nożem

– Po krótkiej słownej utarczce 20-latek chwycił za nóż i rzucił się na 21-latka kilkukrotnie go raniąc. Ranny mężczyzna ratował się ucieczką na zewnątrz ukrywając się w samochodzie. To jednak nie powstrzymało napastnika, który wykrzykując groźby zaczął wybijać szybę. 21-latkowi udało się odjechać z miejsca. Wówczas napastnik uciekł. Rany 21-latek został przetransportowany do szpitala w stanie zagrażającym jego życiu – informuje komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Miał narkotyki, był notowany

W trakcie zatrzymania przez policjantów 20-latek miał przy sobie narkotyki. Została od niego pobrana krew do dalszych badań.

– Mężczyzna mimo tak młodego wieku wielokrotnie notowany był w policyjnych kartotekach. Na koncie miał przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu – dodaje komisarz Anna Kamola.

Grozi mu dożywocie

Dziś policjanci z KMP w Lublinie doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Śledczy ustalają motywy działania 20-latka oraz szczegółowy przebieg zdarzenia.

35 komentarzy

  1. To mańkut.

  2. Jeżeli w wieku 20 lat jest tak zdeprawowany to resocjalizacja w tym konkretnym przypadku raczej się nie powiedzie.

  3. niech się do PISu zapisze Dudi ułaskawi zostanie Politycznym PISu więżniem

  4. Koleś ma na koncie przestępstwa przeciwko życiu i inne i sobie chodzi po ulicach…

  5. Resocjalizacja nie pomoże – czas też nie będzie grał roli – ponieważ on jest tak głęboko zdemoralizowany że jedyne wyjście dla ochrony społeczeństwa to bardzo długi wyrok – bezwzględne 25 lat bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie.

    • Jak myślisz co to znaczy dożywocie? Mając dożywocie o szybszego wyjście może ubiegać się dopiero po 25 latach? Poza tym resocjalizacja w Polsce nie działa. Tam pozna podobnym sobie i wyjdzie jeszcze gorszy.

    • Tylko utylizacja. Odpadną koszty wieloletniego kwaterowania i karmienia delikwenta.

Dodaj komentarz

Z kraju