Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Protest rolników na drodze S17. Ma potrwać do 15 marca

W dniu 27 lutego w miejscowości Piaski rozpocznie się protest środowisk rolniczych. Utrudnienia w ruchu występować będą w godzinach 10.00-15.00. Podczas zgromadzenia ciągniki rolnicze będą cyklicznie wyjeżdżać na drogę krajową numer 17.

Od jutra w miejscowości Piaski w powiecie świdnickim rozpocznie się protest środowisk rolniczych. Uczestnicy zgromadzenia będą przebywać na parkingu przy ul. Zamojskiej w Piaskach i cyklicznie wyjeżdżać ciągnikami rolniczymi na drogę krajową nr 17 (przez rondo w miejscowości Piaski ul. Lubelska do ronda przy Węźle Piaski Wschód przy S12), a następnie powracać na parking przy ul. Zamojskiej.

W związku z powyższym będą występować utrudnienia w ruchu. Wszystkich kierujących policjanci proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy Policji.

Zgromadzenie zaplanowane jest do 15 marca. O kolejnych dniach, kiedy będą występowały utrudnienia w ruchu będziemy informować na bieżąco.

PRZECZYTAJ

Gwoździe i śruby na drodze w rejonie przejścia granicznego. Policjanci ustalają, kto za tym stoi

38 komentarzy

 1. Brawo rolnicy 100%poparcia.

 2. Oby padli jak muchy

  Rolasy biedronki nie zablokują, bo się boją, że ich Jeronimo Martins przeciągnie przez sądy i trzeba będzie zapłacić miliony odszkodowania, to schowali yaya pod dooope i wrócą do gnębienia zwykłych obywateli. Mam nadzieję, że ktoś was wszystkich do wulkanizacji wyślę.

 3. Mentalna komuna

  Poczytajcie o zielonym ładzie i z czym chłopstwo walczy. Oni chcą dawać dalej tony odprysków, sztucznych nawozów i nie chcą upraw ekologicznych. Czyli produkować dalej podłe produkty i windować cenę w nieskończoność a ty odbiorco masz na wszystko się zgadzać i płacić krocie, bo oni mają koszty muszą kupić chemię i zapłacić leasing za ciągnik a i jeszcze z podatków utrzymuj KRUS, i dopłaty do kupna ziemi, podstawienia stodoły i daj worek pieniędzy młodemu rolnikowi na start w gospodarstwie ojca a i susza to dopłata, powódź również i z hektara też daj dopłatę, no i do paliwa mi dorzuć a jak już będę musiał wziąć kredyt, to się dołóż mi do odsetek, taka to bieda i wielki trud, no ale na etat, to nie pójdą, bo nie będą za grosze pracować. Prawda jest taka, że oni jak górnicy, wiecznie im mało i płaczą za pisem, unia im śmierdzi, ale jakby nie to, to by dalej orali babą.

  • Dziś bez sztucznych nawozów, które to głównie azot czyli tym co masz w powietrzu to w sumie nie taki sztuczny jednak nic nie urośnie bo niestety przez lata i zmiany polityczne 99% rolników nie ma była więc nie ma skąd brać obornika. Opryski mówisz to prawda chcą rolnicy stosować bo niestety jeśli mamy wykarmić ludzkość rolnik musi ją stosować a w zielonym lądzie jest powiedziane o mniejszej ilości a nie o tym że co roku są wycofywane niebezpieczne substancje czyli wychodzi na to, że ten zielony las rzeczywiście uderza w rolników skoro zakazuje im uprawy ma 4% gruntów ornych a w przyszłości 10% to wyobraz sobie jakby tobie kazali w przyszłości 10% pensji oddać UE albo jakbyś nie chciał to masz wyjście pracować 10% więcej a może w przyszłości zakażą ci używać 10% mieszkania bo to ich własność to może tak ci to wytłumaczę skąd to zdenerwowanie rolników. Zapytasz dlaczego mówię o 10% jak jest 4% a no dlatego, że w przyszłości ma być podniesione ugotowanie do 10%

   • Chwila chwila… Mamy nadprodukcję żywności. Unia ma więc rację, przymuszając do zmniejszenia produkcji, za to chce aby ta już wyprodukowana żywność była zdrowsza.

 4. Liczę na transparent o treści ,,Chcemy VAT, PIT ,ZUS oraz zero dotacji. Nie możemy być lepsi od reszty społeczeństwa !!!!!!”.

 5. Oni robią na złość nie rządzącym tylko nam wszystkim . Już teraz większość ich popierających jest im przeciwna , bo widzi co się wyprawia. Wcześniej ich żałowałem, ale te protesty sprawiły, że zmieniłem zdanie. Im zależy tylko na kasie, normalnych ludzi mają gdzieś. Jakby mogli to by zarabiali na nas ile by się dało bez żadnych skrupułów.

 6. Wypasione mordy w wielkich traktorach, konsumentów maja w d… , chcą dalej truć. Oni dzielą uprawy na sprzedaż i dla siebie. Dla siebie jest ekologicznie, a na sprzedaż to tak by sie jak najbardziej opłacało . Nie powinniśmy się zgadzać na blokadę  dróg publicznych to jest infrastruktura krytyczna, należy do wszystkich. To co wyprawiają to zwykły terroryzm i powinni odpowiadać jak terroryści. Niech blokują sobie własne drogi , albo niech stoją u siebie na polu z transparentami.

Dodaj komentarz

Z kraju