Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Z lubelskiego lotniska na wakacje do Egiptu i na Kretę (zdjęcia)

6 czerwca zainaugurowano wakacyjne lotnicze połączenie do Hurghady, znanego kurortu w Egipcie. Kilka dni wcześniej, 29 maja, pierwsi turyści polecieli do Heraklionu na greckiej wyspie Kreta.

– Staramy się, wraz z naszymi partnerami z branży turystycznej, oferować mieszkańcom województwa lubelskiego jak najciekawsze możliwości spędzenia letniego wypoczynku. Zarówno do Hurghady jak i do Heraklionu samoloty z Lublina poleciały od nas po raz pierwszy. W tym sezonie, który zapowiada się rekordowo, zarówno pod kątem liczby kierunków, jak i miejsc w samolotach, pasażerowie mają do dyspozycji wiele atrakcyjnych miejsc na wymarzony odpoczynek – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Wakacyjne loty z lubelskiego lotniska rozpoczęły się w tym roku dużo wcześniej niż zwykle, bo już 28 kwietnia, lotami do Antalyi. Ta turecka miejscowość nad Morzem Śródziemnym cieszy się dużym powodzeniem wśród lubelskich turystów. Dlatego, w szczycie sezonu będzie można tam polecieć aż 5 razy w tygodniu, więcej niż podczas minionych wakacji.

– 10 czerwca rozpoczną się loty z Lublina do Monastyru. Warto dodać, że o ile w ubiegłym roku samolot do tej wypoczynkowej miejscowości w Tunezji leciał z międzylądowaniem w Katowicach, to w tym roku będą to już tylko loty bezpośrednie z i do Portu Lotniczego Lublin. Łącznie, w tym sezonie letnim, lubelski port lotniczy będzie obsługiwał 9 lotów wakacyjnych w tygodniu. Spędzenie urlopu z wylotem z Portu Lotniczego Lublin oferuje szereg biur podróży, w tym najwięksi touroperatorzy: ITAKA, Rainbow, TUI Poland, Exim Tours, Coral Travel Polska, Grecos i GTS Travel Polska – informuje Piotr Jankowski rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Z lubelskiego lotniska, tradycyjnie już od kilku już lat, będzie można polecieć na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo. Dużym powodzeniem cieszy się również połączenie nad polskie morze, do Gdańska.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Lublin dostępne są na stronie internetowej: www.airport.lublin.pl

Jeden komentarz

  1. Przydało by się jeszcze na Maderę 😉

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport