Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Był nietrzeźwy, chciał wieźć dzieci na wycieczkę. Wcześniej autokarem przywiózł dzieci do szkoły

Niemal pół promila alkoholu w organizmie miał 63-letni kierowca autokaru, który chciał ruszyć na wycieczkę z grupą dzieci. Wcześniej autokarem przywoził dzieci do szkoły. Mężczyzna za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

W piątek po godzinie 8.00 janowscy policjanci skontrolowali autokar i jego kierowcę, który miał przewieść dzieci na wycieczkę. Wcześniej autokarem przywoził dzieci do szkoły.

– Kontrola odbyła się w Janowie Lubelskim, pod jedną ze szkół. Zarówno stan techniczny pojazdu jak i posiadane dokumenty nie wzbudzały u funkcjonariuszy żadnych zastrzeżeń. Jednak, jak się okazało, kierowca autobusu 63-letni mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko pół promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Od mężczyzny pobrano również krew do badań – informuje aspirant sztabowy Faustyna Łazur z janowskiej Policji.

Wkrótce 63-latek odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

– Przypominamy wszystkim rodzicom i opiekunom, że każdy zorganizowany wyjazd można zgłosić dzwoniąc na numer 112. Przeprowadzona przez policjantów kontrola może zapobiec tragedii. W tym celu należy skontaktować się z dyżurnym janowskiej komendy pod nr tel. 47 81 55 290. Jednocześnie prosimy, aby informacje o planowanych wycieczkach zgłaszane były przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem – dodaje aspirant sztabowy Faustyna Łazur.

11 komentarzy

 1. co to za wypadek na Kraśnickie-Boch.Monte.C ??
  jakieś info?

  • Na stronie info.

   • Marek Pawłowski złomiarz

    A czy czasem redakcja nie wie, czy ten autobus w związku ze są zabierane pojazdy kierującym nietrzeźwym to będzie na licytacji może?
    Byłoby to idealne auto na wożenie ekipy do rozbierania złomu.

  • „hmmm” co miałeś na myśli pisząc „Boch.”??? 🙂

 2. wielkie halo nie mial nawet 0,5

 3. Dobrze, że mnie tam nie było, bo bym go otrzeźwił, do końca życia zostałby abstynentem

 4. cwaniak z pks-u

 5. rozebrać to sobie możesz koleżankę złom się zbiera hahahahahaha

 6. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Był po prostu wczorajszy, wiedział , że będzie wczesnym rankiem jechał z dziećmi,trzeba było wypić mniej wcześniejszego dnia i nie pić do późna w nocy

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport