Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z lewego pasa skręcił na rondzie w prawo. Motocyklista uniknął wypadku (wideo)

Jak ważna w przypadku motocyklistów jest czujność, pokazuje sytuacja naszego czytelnika. Poruszający się z jego lewej strony kierowca, postanowił skręcić w prawo. Udało się uniknąć zderzenia.

Poruszanie się po skrzyżowaniach z ruchem okrężnym, dodatkowo nie wyposażonym w sygnalizację świetlną, sprawia wielu kierowcom kłopot. O ile dla jednych są to najprostsze skrzyżowania, które upłynniają ruch i można je łatwo pokonać, inni mają z tym spore problemy. Przykładem są m.in. ronda: przy Makro, Mohyły czy też 100-lecia KUL w Lublinie, na których praktycznie każdego dnia dochodzi do zdarzeń drogowych.

Najczęściej kierowcy wymuszają pierwszeństwo przejazdu, jednak są też inne przypadki, jak np. poruszanie się niewłaściwymi pasami jezdni. Taka sytuacja spotkała naszego czytelnika na rondzie Berbeckiego w Lublinie, czyli skrzyżowaniu ul. Koryznowej, Lwowskiej oraz al. Andersa.

Jechał on motocyklem ul. Lwowską od strony centrum w kierunku ul. Koryznowej. Kiedy znajdował się na rondzie dostrzegł, że kierowca znajdującego się po lewej stronie auta, skręca w prawo. Gwałtowne hamowanie sprawiło, że motocykliście udało się uniknąć zderzenia z samochodem. Tymczasem jego kierowca, jak twierdzi nasz czytelnik, oddalił się bez słowa, prawdopodobnie przeświadczony o tym, że miał pierwszeństwo.

(wideo – nadesłane – Łukasz)

47 komentarzy

  1. To może jeszcze powiesz że ze środkowego pasa możesz skręcić w stronę Czechowa? Czekam na odpowiedz