690 680 960

Zbliża się kolejna edycja wyścigu wraków. Tym razem pod nazwą „Feniks z Popiołów”

Trwają przygotowania do kolejnego, odbywającego się pod naszym patronatem, wyścigu wraków. Tak jak podczas każdej edycji, do kibicowania oraz obserwowania zmagań zawodników, organizatorzy zapraszają całe rodziny.

Kolejna, 17 już edycja wyścigu wraków, odbędzie się w weekend 15 i 16 czerwca 2019 roku. Rywalizacja odbędzie się na nowym torze w Łuszczowie, zlokalizowanym w pobliżu drogi z Łuszczowa Pierwszego do Kijan. Te cykliczne imprezy przez trzy lata organizowane były na byłym poligonie wojskowym na Majdanku. Jednak z uwagi na przekazanie tego terenu na cele szkoleniowe II Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Polskie Stowarzyszenie Wrak Race w Lublinie musiało znaleźć nowy obiekt. Jak wyjaśniają organizatorzy tor w Łuszczowie jest również ukłonem w stronę stałych zawodników, którzy znają tor w Lublinie i chcieliby pościgać się w nowym otoczeniu, gdzie emocje i adrenalina na pewno będą większe niż na znanym im terenie.

Wyścigi Wrak Race to wyścigi aut o wartości rynkowej nie wyższej niż 1500 zł. W trakcie wyścigów dozwolone są lekkie otarcia, ale wszystko w granicach rozsądku i zdrowej rywalizacji. Zawodnicy podzieleni są na dwie grupy, w zależności od poziomu modyfikacji pojazdu, Mad Max i Basic. Bez względu na kategorię za niesportowe zachowanie można zostać zdyskwalifikowanym i usuniętym z udziału w wyścigach.

– Poprzez takie kontrolowane działania, na bezpiecznym i specjalnie do tego przygotowanym terenie, chcemy pokazać, że kontakt z motoryzacją a w zasadzie sportem samochodowym wcale nie musi być drogi, że można się dobrze bawić, ścigać, wygrywać i wcale nie musi się to wiązać z wydatkami rzędu kilka – kilkanaście tysięcy złotych. Stwarzamy możliwość „rajdu dla każdego”. A jednocześnie pokazujemy czym może skończyć się brawura i nieodpowiedzialne zachowanie na drogach – wyjaśnia Piotr Kulczyński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Wrak Race.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Jak zawsze będzie też strefa gastronomiczna i „Oranżada”. Obowiązuje jedynie opłata za parking w formie cegiełki za 5 złotych od samochodu. Zawodnicy, chcący wziąć udział w wyścigu mogą się jeszcze rejestrować.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

  1. Wytypowali już nowa osobe do potrącenia?

  2. Czy ta flotylla autobusów zakupionych w Warszawie zdąży dotrzeć do Lublina przed rozpoczęciem wyścigu?

  3. … ile toksycznego smrodu wyemitują te bolidy podczas takiego ” rajdu ” ? ! ?

  4. Panie prezesie!
    niech się Pan nie martwi tymi komentarzami!Piszą je ludzie którzy nie potrafią dokonać wyboru!

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas