Z kraju: Wjechał na skrzyżowanie, zderzył się z radiowozem. Zobacz moment wypadku

W piątek po południu na skrzyżowaniu obwodnicy Opola z ul. Oleską doszło do zderzenia pojazdu osobowego z radiowozem. Moment wypadku zarejestrował jeden z kierowców.

Do zdarzenia doszło około godziny 17 na obwodnicy Opola, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 45 z drogą krajową nr 46. Kierowca pojazdu marki Renault wjechał na skrzyżowanie i zderzył się z radiowozem jadącym w kolumnie. Po zderzeniu renault uderzył jeszcze w barierę energochłonną.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Kierujący pojazdami trafili do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

 

2018-09-16 11:41:25
(fot. wideo YouTube Tomek Batański)

48 komentarzy

 1. jak mógł mieć zielone, skoro widać, że kierowca z kamerką ma zielone na kolizyjnym dla niego kierunku?

  • DoklDokła, zielone na lewo skrecie także tamten rajdowiec śmignął na czerwonym albi póóóźnym „pomarańczowym”. Na pewno nie miał zielonego.

   • Gdy na sygnalizatorze S-3 nadawany jest sygnał zielony, to nie ma możliwości, by na jakimkolwiek innym kierunku było jeszcze „późne pomarańczowe”. Biały T-shirt za kierownicą Clio powinien z miejsca stracić uprawnienia do kierowania.

    • Ciekawe że nikt nie kwapi się wyjść i sprawdzić co z pasażerami i kierowcami do piero chyba 4 radiowóz siezatrzymuje… Często oglądam wypadki na YT tzw „ruską dzicz” i jak już nawywija ktoś to wszyscy szybko lecą na pomoc… ciekawe…

  • Otóż to!
   Nie ma siły, by Clio wjechało na zielonym… mogło mieć co najwyżej zieloną strzałkę, ale ta uprawnia do wjechania na skrzyżowanie tylko po uprzednim zatrzymaniu się i upewnieniu, że można wjechać.

  • Bo to było bardzo późne zielone. Jak się jeździ dynamicznie (a nie zamula tocząc się drogą) to czerwone światło często łapie. Samochód nie zatrzyma się w miejscu.

 2. Proponuję dokładnie obejrzeć nagranie, wyraźnie widać że osoba nagrywająca ma bezkolizyjny skręt w lewo, czyli i radiowóz i to drugie auto wjechali na czerwonym świetle

 3. Chociaż raz policja była szybciej na miejscu niż karetka

 4. Ciekawe jakie zielone moim zdaniem to była strzałka zielona do skrętu w lewo. To gdzie on miał zielone bo napewno na wprost nie. A zeby skrecic tez w lewo to troche za szybko jechał.

  • Przy bezkolizyjnym lewoskrecie na pewno nie bylo zielonej strzalki warunkowej z naprzeciwka.

 5. Przynajmniej policja była szybko na miejscu ?

 6. Na filmie wyraźnie widać że w momencie zderzenia zielone ma lewo skręt, także to chyba nie możliwe żeby Renault jadący z naprzeciwka prosto też miał zielone. Chyba przepisaliście po kimś za szybko albo ktoś tu nie uważnie patrzy.

 7. Wymuszenie polici

 8. Niebieska Kia miała zielone do skrętu w lewo to Renault nie mógł mieć też zielonego.

 9. Hej 112. Jakie „wjechał na zielonym…”?? Clio wjechało na czerwonym. Jest to skrzyżowanie bezkolizyjne. W momencie wjazdu Clio, stojąca niebieska Kia Stinger miała zielone do skrętu w lewo.

 10. Jak autor moze twierdzic ze kierowca renaulta wjechal na zielonym skoro zielone bylo do lewoskretu
  Ewidetnie wjechal na czerwonym chyba autor nagrania niema prawajazdy

 11. Kilka razy cofałem i oglądałem i co z tego że na zielonym wjechał .To jest tak jak się ufa światłom. Trzeba jeszcze obserwować teren w promieniu 180 stpni.A jak by słoń wkroczył to też by w niego walił???Bo miał zielone.

 12. Dwa auta to jeszcze nie kolumna. W kolumnie uprzywilejowanej otwierający i kończący ją pojazd musi mieć włączone niebieskie i czerwone sygnały błyskowe oraz syreny o zmiennym tonie. W kwestii niby zielonego dla Reno już wypowiedzieli się poprzednicy. Mam nadzieję że autor artykułu nie posiada jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi…

  • Doczytaj przepisy szczególne dotyczące obowiązkowego wyposażenia pojazdów. W tym konkretnym przypadku możemy bezspornie mówić o kolumnie uprzywilejowanej.

  • Obejrzałeś chociaż cały filmik? Ja tam naliczyłem z dziesięć samochodów policyjnych jadących na sygnałach.

   • Zgadza się. Radiowozów było więcej. Nie widzę aby pierwszy miał również czerwone, może jakość nagrania ma wpływ, chociaż niebieskie widać dokładnie. Ostatni radiowóz zjeżdżający ma tylko niebieskie, przedostatni oba.

 13. Radiowozy na tory!!!!

 14. Widzę tutaj komentarze pewnie kierowców z (LKS, LSW i LZA ) tzn kierowcy specjalnej troski. Ludzie facet w niebieskim (OP) ma zielone, ale nie strałkę. Tzn. może skręcać w lewo po przepuszczeniu pojazdu jadącego z naprzeciwka, który też ma na pewno zielone i jedzie prosto (ma pierwszeństwo). Panowie w niebieskich uniformach zapierd…ją na czerwonym nie patrząc, ze ktoś może jechać z pierwszeństwem po ich prawej. A co tam będą patrzeć, przecież jadą na kogutch, pewnie do knajpy im się spieszy. Zakładam się,że wrobią Bogu ducha winnego człowieka, któremu koguciarze wpierd…lili się w samochód.

  • Czlowieku co ty piszesz. Do jazdy na wprost jest czerwone co tyczy sie obu stron. Zielone ma lewoskret co tez tyczy sie obu stron-podstawowa zasada ma drodze.Wszyscy stali i nikt nie jechal bo słyszeli sygnały radiowozów. No nie dziwota że tak sie stało skoro ludzie tak interpretują zasady ruchu drogowego czyli każdy po swojemu. Jeżeli nie byłby wyodrebniony pas tylko do lewoskretu i możliwosc lewoskretu z pasa równiez na wprost to wtedy musisz ustąpić tym z naprzeciwka.

  • Masz już jakieś uprawnienia do kierowania, czy dopiero będziesz się o nie starał? Rozróżniasz sygnalizatory S-1, S-2 i S-3? 🙂

  • endrju, ty tak poważnie ?

   • I taki „rodowity lubelak z dziada pradziana” próbuje pouczać LKS, LSW, LZA
    Śmiech na sali 😀

 15. Z Was tacy biegli RD jak ci wspaniali biegli (prof. i dr) od konstytucji.
  ps.Tak naprawdę to wina Tuska.

 16. A tak wogole co to za kolumna gdzie i po co ona jechala na sygnalach eskortowala kogos ważnego?? Czy to moze parada równości

  • A tak wogóle to w ogóle chyba pisze się osobno.

   • W innym artykule było, że to transport nowiutkich samochodów do odpowiedniej komendy.
    Właśnie ciekawe, czy jazda na sygnale była w ogóle uzasadniona?

 17. Pomijajac fakt kto tam tam miał pierszeństwo ….ale jak widze że wszyscy stoją…nawet jak mam zielone ,to sprawnie działajacy mózg podpowiada mi ze coś się dzieje i też staję ….proste i logiczne …ale nie dla wszystkich jak widac

 18. Clio na czerwonym i …. radiowóz na czerwonym to jedno.
  Drugie dlaczego ten konwój policyjny zakorkował jak widać skrzyżowanie. Zjeżdża się na pobocze chyba .

 19. I nagle przestało im się śpieszyć 😀

 20. Gościu ma przerąbane.Wjechał na skrzyżowanie na CZERWONYM.Bez względu na kolumnę która jest uprzywilejowana.To ma po kwitach.

 21. Nowiuśkie kijanki i już jedna mniej. Ewidentnie chłopaki wracali z Wawy z nowymi autkami. Czy jechali w kolumnie, tak tylko jej prawidłowo nie oznakowali. Pierwszy nie miał czerwonego i nie zachował szczególnej ostrożności.

 22. Kierowca pojazdu marki Kia wjechał na skrzyżowanie i zderzył się z pojazdem marki Renault

 23. Policja nie zrobi porządek w swoich szeregach być może będzie jakiś porządek na drogach ito

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8734zł 0.07%
  • GBP 5.0766zł 0.58%
  • EUR 4.5877zł 0.02%
  • CHF 4.2714zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach