Ważne: Uderzył oplem w drzewa, zginęła kobieta. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów (zdjęcia)

68-134314

W niedzielę rano w miejscowości Rudno doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy uderzył w drzewa. Pasażerka pojazdu poniosła śmierć na miejscu.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 8 w miejscowości Rudno w powiecie lubartowskim. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 29-latek kierujący samochodem marki Opel Vectra jadąc od strony miejscowości Giżyce, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do rowu i uderzył w leżące na poboczu wycięte drzewa.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W wyniku zdarzenia 26-letnia pasażerka poniosła śmierć na miejscu, a kierujący został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy gminy Michów. Funkcjonariusze ustalili, że 29-latek kierował pojazdem pomimo aktualnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, który ma do 2019 roku.

Policjanci pod nadzorem prokuratura na miejscu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Droga w wyniku wypadku jest zablokowana, a ruch odbywa się na wyznaczonych objazdach.

68-134313

2018-09-16 11:22:03
(fot. Policja Lubartów)