Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wysłał poznanej w sieci kobiecie intymne zdjęcia, szybko tego pożałował. Zażądano od niego pieniędzy za dyskrecję

Kiedy młody mężczyzna wysłał poznanej w sieci kobiecie swoje intymne zdjęcia, ta zażądała od niego pieniędzy. Okazuje się, że spotkało to wiele osób.

Oszuści, co chwila wymyślają kolejne sposoby na łatwe zdobycie pieniędzy. W ostatnim czasie na ich celowniku znalazły się osoby szukające za pośrednictwem sieci flirtu, czy też liczące na intymne spotkanie. Na policję zaczęły zgłaszać się mężczyźni, którzy padli ofiarą przestępców.

Jak wyjaśnia nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, tylko w tym powiecie funkcjonariusze przyjęli ostatnio kilka podobnych zgłoszeń. We wszystkich przypadkach sposób działania sprawców był podobny.

Wszystko zaczynało się od zaproszenia do grona znajomych otrzymanego od młodej atrakcyjnej kobiety. Pomimo tego, iż poszkodowani widzieli ją po raz pierwszy, akceptowali zaproszenie rozpoczynając korespondencję. Ta bardzo szybko przechodziła w intymną rozmowę.

W jej trakcie padała propozycja przesłania intymnych zdjęć, czy też poprowadzenia tego typu czatu wideo. Jeżeli mężczyzna się na to godził i wysłał takie fotografie, wówczas zaczynał być szantażowany. Żądano od niego zapłacenia określonej kwoty w zamian za dyskrecję. W innym przypadku grożono przesłaniem zdjęć do rodziny i znajomych oraz ich udostępnieniem w sieci.

Wiadomo już, że wiele osób uległo szantażowi i zapłaciło za dyskrecję. Obecnie policjanci starają się namierzyć, kto stoi za tego typu oszustwami. Jednocześnie apelują o rozwagę w kontaktach w wirtualnym świecie. Należy pamiętać, że nigdy nie można mieć pewności, co osoba nieznajoma zrobi z przekazanymi jej informacjami czy też zdjęciami.

17 komentarzy

  1. Jak się myśli armata a nie głową to potem ma za swoje nie ma co się żałować i rozczulać nad takim pustogłowiem

  2. Jak ma się czym pochwalić to niech się nie wstydzi, że głowa pusta tego na fotce nie będzie widać

  3. Co to lewactwo ma w głowie

  4. Chciał sobie por…ć oni go ruch…..ą

Dodaj komentarz

Z kraju