Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyrwą w drodze wojewódzkiej zajmą się saperzy. Postawią tam tymczasowy most

Wojsko zajmie się przywróceniem przejezdności drogi wojewódzkiej nr 816 na granicy powiatów włodawskiego i bialskiego. Saperzy z Dęblina ustawią tam tymczasowy most.

Już ponad miesiąc nieprzejezdna jest droga wojewódzka nr 816, czyli popularna nadbużanka. Jak już informowaliśmy, pod koniec maja, w miejscowości Kuzawka Kolonia między Sławatyczami z Włodawą na skutek nawalnych opadów deszczu zapadła się jezdnia. Woda spływająca z przyległego terenu oraz wysoki stan rzeki Bug w bezpośrednim sąsiedztwie doprowadziły do zniszczenia przepustu oraz wypłukaniu gruntu spod jezdni.

Początkowo przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich wskazywali, że przywrócenie przejezdności trasy ma nastąpić w ciągu niecałego miesiąca. Tak się jednak nie stało. Przedłużają się bowiem procedury projektowe jak też te, związane z wydaniem pozwoleń, a kierowcy wciąż muszą jeździć objazdami. Niebawem jednak ma się to zmienić.

Dziś rano premier Mateusz Morawiecki wyraził zgodę na przekazanie ze środków Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych tymczasowego mostu. Wcześniej pozytywną opinię w tej sprawie wydało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ma to na celu przywrócenie przejezdności tej drogi. Chodzi zarówno o zakończenie uciążliwości dla mieszkańców okolicznych wsi, jednak nie tylko. Trasa ta, w związku z sytuacją za naszą wschodnią granicą, ma również znaczenie strategiczne.

Jak nam przekazano, budowa tymczasowego mostu ma ruszyć na przełomie lipca i sierpnia. Zadaniem tym zajmą się saperzy z 1 Batalionu Drogowo-Mostowego z Dęblina. Wszystko odbywać się będzie w ramach ćwiczeń. Całość, łącznie z przygotowaniem terenu, ma zająć nieco ponad tydzień.

Jeżeli zaś chodzi o naprawę wyrwy, to zajmie to jeszcze sporo czasu. Jak będzie gotowa dokumentacja projektowa, wówczas złożony zostanie wniosek o pozwolenie na budowę. Następnie musi być ogłoszony przetarg w celu wyłonienia wykonawcy prac.

(fot. ZDW)

20 komentarzy

  1. Jaki projekt? Jakie pozwolenie na budowę?!!! Drogę kiedyś wybudowano na podstawie pozwolenia i projektu!!! Co tu pozwalać i projektować!!! Wysłać ekipę drogowców, dac kasę na piach i gotowe prefabrykaty na przepust, dwa, no może cztery dni i po sprawie, nad czym się rozwodzić, to nie misja na Marsa!!!

  2. Ktoś nieźle nakradł.
    Jak można kłaść asfalt nad ciekiem wodnym wprost na ubity piasek?

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112