Wyprzedzał „na trzeciego” na krajowej 2, bo był zdenerwowany. Stracił prawo jazdy

Bialscy policjanci zatrzymali uprawnienia 30-letniemu kierowcy opla, który na krajowej 2 wyprzedzał pojazdy „na trzeciego”. Wkrótce sprawą pirata drogowego zajmie się sąd.

W niedzielę po południu bialscy policjanci patrolujący drogę krajową nr 2, w miejscowości Żabce zauważyli kierowcę opla, który rozpoczął manewr wyprzedzania, nie upewniając się czy może go bezpiecznie wykonać.

– Jadąc w stronę Międzyrzeca Podlaskiego, mężczyzna wyprzedzał „na trzeciego”, zmuszając jadących z przeciwka kierowców do nagłego zjechania na pobocze. Za kierownicą opla siedział 30-letni mieszkaniec Włodawy – informuje st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla z bialskiej Policji.

Po zatrzymaniu kierowca przyznał mundurowym, że zdawał sobie sprawę z popełnionego wykroczenia. Swój styl jazdy tłumaczył zdenerwowaniem.

– Za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz skierowali wniosek do sądu o ukaranie – wyjaśnia st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla.

2017-10-09 13:07:40
(fot. Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

35 komentarzy

  1. Jak ma z głową nie tak, to do czubków a nie między ludzi

  2. wszystko wszystkim, ale z tym zatrzymaniem prawka, to trochę przesada. W sumie, to każde wykroczenie (poza zapięciem pasów) może być niebezpieczne dla uczestników. Może kierowca bmw jechał akurat poboczem i puszczał opla?

  3. To świadczy o głupocie typa za skody i audi… Ciśnie szybciej? Robię margines i niech śmiga. Wszyscy się spokojnie zmieszczą

  4. Nie którym nie tylko powinni zatrzymywać prawko ,ale po badaniach u psychologa zabierac na stałe bo zagrażają innym uczestnikom ruchu

  5. CODZIENNOŚĆ każdego dnia na każdej polskiej drodze

  6. Zabrali prawko, czy teraz sprzeda Opla?

  7. Brawo bialska policja! Wyprzedzanie „na trzeciego” (czy „na czołówkę” jak wolą niektórzy upośledzeni intelektualnie komentatorzy nie umiejący policzyć do trzech) na równi z omijaniem na przejściu powinno stanowić ZAWSZE podstawę do zatrzymania uprawnień. To nie są jakieś tam błahe wykroczenia jak niezapięcie pasów, ale te najniebezpieczniejsze obok jazdy pod wpływem.

  8. I dobrze jednego jana na drodze mniej.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie