690 680 960

Wyprzedzał ciężarówkę jadąc wężykiem. Uderzył w znak, świadkowie zareagowali natychmiast (zdjęcia)

Zaczepił o krawężnik, potem uderzył w znak. Kiedy chciał uciec, zatrzymali go świadkowie, w tym policjant poza służbą. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 9:30 na ul. Wygodnej w lubelskiej dzielnicy Głusk. W rejonie skrzyżowania z ul. Głuską samochód osobowy uderzył w znak. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący volkswagenem mężczyzna poruszał się od strony Wilczopola. Dojeżdżając do skrzyżowania postanowił wyprzedzić ciężarówkę. Stracił jednak panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto zaczepiło o krawężnik, a następnie uderzyło w znak.

Kierowca widząc co się stało usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Wtedy zareagowali świadkowie, wśród których był funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie znajdujący się poza służbą. Jak się okazało, chwilę wcześniej mężczyźni zwrócili uwagę na nietypowy styl jazdy volkswagena, którego kierowca nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy.

Sprawca kolizji, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu, został zatrzymany. Wtedy zaczął się on skarżyć na rzekome dolegliwości, jakich doznał w trakcie zderzenia ze znakiem. Został więc przetransportowany do szpitala na badania. Jednocześnie odmówił poddaniu się badaniu alkomatem. Nic to jednak mu nie dało, gdyż pobrana została od niego krew, której analiza wykaże dokładne stężenie alkoholu w organizmie.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

  1. Rzadko się zdarza u meneli, żeby kierowali samochodem wartym więcej niż rower.

  2. Znając to forum, wydaje mi się, że zaraz niektórzy zostaną zwyzywani od konfidentów, albo od tych, co nie mają nic ciekawego w życiu do roboty.

  3. Pijusa przykładnie ukarać!

  4. pijaczyna-symulant

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!