Wypłynął sprawdzić, czy sieci są pełne. Straż rybacka już na niego czekała

Kolejny kłusownik został zatrzymany dzięki wspólnej pracy opolskich policjantów i funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej. Wpadł on na gorącym uczynku, kiedy sprawdzał sieci.

W czwartek patrolujący Wisłę funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej, w miejscowości Zastów Polanowski dostrzegli w wodzie sieci. Postanowili przygotować na kłusownika zasadzkę. O wszystkim powiadomili również policję.

Niebawem zauważyli mężczyznę, który podpłynął łodzią i zaczął sprawdzać, czy w sieci znajdują się już ryby. Wszystko zostało zarejestrowane, a przy brzegu kłusownika zatrzymano. W obliczu dowodów, 44-letni mieszkaniec gminy Wilków przyznał się, że dzień wcześniej umieścił w rzece sieci.

Kłusownik stracił narzędzia służące do popełnienia przestępstwa, czyli sieci oraz łódkę. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Postanowił skorzystać z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z ustawą „o rybactwie śródlądowym” grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(fot. nadesłane)

10 komentarzy

 1. I złowili leszcza…

 2. bardzo dobrze tępić to dziadostwo………………………….
  i wiecej kontroli ……………………………..

 3. Nic dziwnego taki dobrobyt w kraju . Ceny poszły o 40 % a płace o 5 % brutto. I coraz więcej zakazów świni nie wolno wyhodować i zabić tylko płać za wszystko . Cielaka też paszport kolczyki weterynarz i ubojnia to sie nie opłaca nic trzymać . Więc jak za okupacji ludzie po kryjomu inwentarz trzymają . Też będę kłusować jak co do gara nie bedzie włożyć . Demokracja ale złodziei .

 4. Taki Tam, z tym 40% to deczko przegiąłeś, ale reszta to święta racja. Jeszcze lepiej nam życie umilą, np. kury będą musiały znosić kuliste jajka albo zakaz chowu.

 5. To dlatego bananowców w tym kraju sadownicy nie sadzą bo banany muszą byc proste

 6. Większość wędkarzy jedzie po ryby a nie na ryby. Jadą kraść na polach, zaśmiecać środowisko wodne i nie mają ze sobą kibelków.

 7. jestem z okolic i wiem ze każdy tam kłusuje Podgórz Zastów polanowski to jedna wielka kłusownicza rodzina żeby to zlikwidować to trzeba by dzień i noc pilnować albo całe wsie niech poddadzą się dobrowolnie karze

 8. Jeszcze proponowałbym zatrzymać kłusowników w lasach!

 9. Kłusowników też jest dużo w Jeziorzanach stawiają siaty na Wieprzu i starorzeczach.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska