Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wyniósł z płonącego domu dwie osoby. Nie przyjął nagrody, gotówkę przeznaczono na Dom Dziecka

Wczoraj wychowankowie puławskiego Domu Dziecka otrzymali prezenty świąteczne zakupione ze środków, jakie wcześniej przeznaczone były na nagrodę pieniężną dla jednego z pracowników Zakładów Azotowych. Ten jednak odmówił przyjęcia nagrody wskazując, aby przeznaczyć ją na prezenty dla dzieci.

Wychowankowie Domu Dziecka w Puławach otrzymane w poniedziałek prezenty zawdzięczają jednemu z pracowników Zakładów Azotowych. Zatrudniony jako aparatowy na Wydziale Mocznika Dominik Kuba, wykazał się ogromną odwagą i bohaterstwem. Mianowicie wziął udział w akcji ratunkowej strażaków z puławskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, podczas której wyciągnął z płonącego budynku dwóch mężczyzn.

Za to wyjątkową akcję ratunkową, w trakcie której uratował życie dwóch osób, otrzymał gratulacje od Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. Komendant skierował także do pracodawcy bohatera list pochwalny. – W mojej ocenie postawa Pana Dominika Kuby zasługuje na wielki szacunek i uznanie. Szybka i trafna decyzja o podjęciu akcji ratunkowej być może pozwoliła uratować ludzkie życie i zapobiegła ogromnej tragedii – wyjaśnił Grzegorz Podhajny.

Decyzją zarządu Zakładów Azotowych, za czyn którego dokonał ich pracownik, postanowiono przyznać mu nagrodę pieniężną. Mężczyzna odmówił jednak jej przyjęcia sugerując, aby kwotę na jaką ona opiewała, przeznaczyć na prezenty dla dzieci z puławskiego Domu Dziecka.

– Mam tytuł ratownika, przeszedłem kurs kwalifikowany udzielania pierwszej pomocy i jestem zobligowany udzielić pierwszej pomocy przed przyjazdem służb medycznych. Robiłem to co do mnie należało, bezinteresownie, dlatego mało moralne by było, gdybym teraz przeznaczył tę nagrodę na swoje potrzeby. Są ludzie bardziej potrzebujący. Wolałem przeznaczyć pieniążki, które miałbym za uratowanie tej osoby, na pomoc dla dzieci z Domu Dziecka – wyjaśniał Dominik Kuba.

Dzięki tej szlachetnej decyzji, 30 podopiecznych Domu Dziecka otrzymało wczoraj świąteczne niespodzianki.

(fot. nadesłane)
2016-12-20 22:33:40

39 komentarzy

  1. Wporzadku chłopak. Aż miło coś takiego usłyszeć. We wszechobecnej teraz chciwości egoizmie podlosci i chytrosci ludzkiej. Spoko gość!

  2. Gość z Jajami!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo