Wyłączyli na noc sygnalizację świetlną. Doszło do groźnego wypadku (zdjęcia)

Przed kilkoma dniami, po zmianie organizacji ruchu na rondzie Kuklińskiego, wyłączona została na noc sygnalizacja świetlna. Nie wszyscy kierowcy zastosowali się do znaków.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 23:15 na rondzie Kuklińskiego w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Lubomelskiej zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i nissan. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący volkswagenem obywatel Ukrainy jechał al. Solidarności od strony al. Sikorskiego w kierunku zamku. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował znaki drogowe i wymusił pierwszeństwo przejazdu na opuszczającym rondo nissanie.

Siła uderzenia była tak duża, że podróżujące taksówką osoby zostały uwięzione we wraku auta. Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, aby je ewakuować. Kierowca oraz pasażer taksówki trafili pod opiekę ratowników medycznych, a następnie przetransportowano ich do szpitali.

Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

Przypomnijmy, przed dwoma miesiącami na skrzyżowaniu zmieniona została organizacja ruchu. Jak wyjaśniali urzędnicy, w ten sposób uporządkowano sytuację drogową w ciągu al. Solidarności, Tysiąclecia i Witosa w ten sposób, że wszystkie skrzyżowania z wyspą centralną stały się rondami. Dzięki temu miało się poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Na początek, aby kierowcy przyzwyczaili się do zmian, sygnalizacja świetlna była w tym miejscu uruchomiona całą dobę. Przed kilkoma dniami została wyłączona na noc i już doszło do pierwszego poważnego wypadku.

(fot. lublin112, nadesłane – Żbik, Przemek, Karol – DZIĘKUJEMY!)

64 komentarze

 1. to teraz się wyłącza sygnalizację a nie przełącza w tryb migające żółte ?

 2. wszystko idzie według planu osoby ktora jest odpowiedzialna za zmiane pierwszenstwa na tym skrzyzowaniu 🙂 i bedzie tam coraz wiecej takich wypadków jak sie jest idiota i zmienia sie pierwszenstwo po 30 latach bez powodu na jednym z glownych skrzyzowan, gdzie wszyscy jezdza na pamiec tak jak bylo przez ostatnie 30 lat

  • Coś z główką. Znaki zignorował obcokrajowiec który raczej na pamięć tu nie jechał. Ty jeździsz po pieszych bo przyzwyczaiłeś się że ich wcześniej nie było?

   • Skoro na zakręcie przed skrzyżowaniem samochody wypadają z drogi i wpadają do Czechówki to nie wierzę, że jadą przepisowe 70 km/h, nawet nie jest to 120 km/h, a teraz takim karze się zatrzymać przed „rondem” (bo to nawet nie wygląda jak rondo). To było oczywiste, że teraz będą się walić jeszcze mocniej. Postawić, na Solidarności od strony Warszawy, fotoradar prze skrzyżowaniem i nie będzie wypadków – jak się pędzi kilkadziesiąt kilometrów to gdzieś trzeba zwolnić, to było by idealne miejsce bo zaraz zaczynają się skrzyżowania, przejścia dla pieszych a za Unii Lubelskiej niech dalej pędzą. Jak na odcinku 3 km zwolnią nic im się nie stanie.

 3. Nom…. tak się eliminuje oznakowane taryfy

 4. kierowca nie tracacy panowania od 30 lat

  Normalka ….są wśród normalnych kierowców tacy z malutkimi móżdżkami ,to „głowni bohaterzy ” newsów na tym i podobnych portalach ,,,,to ci którzy ”tracą panowanie ” tam gdzie inni przejezdzają bez problemu ,to również ci którzy potrafią jezdzić ,ale tylko jak coś nimi steruje ,w tym przypadku sygnalizacja świetlna,bo to praktycznie nie wymaga myslenia … wyłaczą im „sterowanie ” ,gdzie trzeba już właczyć własne myslenie i pomyslęć kto ma pierszeństwo ,a tu zonk bo mały mózdzek nie przyzwyczajony do myslenia ….a skutki takiego omózdzenia można sobie pooglądac na zdjęciach

 5. Czyżby JRG 1 dostała nowy samochód? Bo widać na zdjęciach Renaulta 301[L]21 a wcześniej jednostka nie posiadała takiego samochodu, a w internecie też cisza na ten temat. Może ktoś obeznany w temacie potwierdzi?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew