Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyciek amoniaku w chłodni w Bełżycach. To kolejny alarm w tym zakładzie

Straż z Bełżyc, a także specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Lublina ponownie interweniowały w chłodni w Bełżycach. Powodem alarmu znów był amoniak.

Do zdarzenia doszło we wtorek w jednym zakładów przetwórstwa owocowo-warzywnego przy ul. Przemysłowej w Bełżycach. Około godziny 19:30 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wycieku amoniaku. Na miejscu interweniowała straż pożarna, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Jak nas poinformowano, ze wstępnych ustaleń wynika, iż w instalacji chłodzącej nastąpił wzrost ciśnienia. W wyniku tego uruchomił się zawór bezpieczeństwa, przez który część amoniaku wydostała się do atmosfery. Sytuacja została szybko opanowana, niebawem na miejscu pojawiła się też firma zajmująca się naprawą i konserwację instalacji. Jedna osoba uskarżała się na dolegliwości, ale okazało się, że nie wymagała hospitalizacji.

Było to już kolejne tego typu zdarzenie w tym miejscu w ostatnim czasie. Wówczas ewakuowane zostały 82 osoby przebywające na terenie chłodni. Strażacy potwierdzili, że zagrożenie dla przebywających w zakładzie osób już nie występuje, załoga wróciła do pracy.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. Zawór bezpieczeństwa powinien mieć odprowadzenie w bezpieczne miejsce na zewnątrz budynku.

  2. a co to za zaklad?

  3. Ciekawe, że to już kolejny raz w tym zakładzie jaki w dość krótkim czasie, podobne niby dwie awarie z takimi samymi objawami. A gdzie maszynista chłodniczy co powinien doglądać maszynowni jak i instalacji? Pewnie oszczędności jak w każdym zakładzie o podobnym sposobie działania. Redukcja etatów i wszystko na automat. Wyeliminować błąd czynnika ludzkiego jak na kolei, zaufać automatyce bo przecież nic się nie stanie jak widać.

Z kraju