Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wpadli podczas akcji „Jazda bez kaca”

W miniony weekend parczewscy policjanci prowadzili działania związane z bezpiecznymi wakacjami, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kontrolowali m.in. stan trzeźwości kierujących w ramach akcji „Jazda bez kaca”.

Parczewscy policjanci w miniony weekend przeprowadzili niemal 350 kontroli, podczas których ujawnili 5 kierujących pod działaniem alkoholu.

Jeden mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. 28-latek to mieszkaniec powiatu radzyńskiego. Zaś kolejni czterej kierujący to mężczyźni w wieku 24 lat (mieszkaniec powiatu lubelskiego), 47 lat (mieszkaniec powiatu siedleckiego), 52 lat (mieszkaniec gminy Siemień), którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości mając w organizmie po blisko promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali kierującym prawo jazdy, pojazdy przekazali osobom wskazanym oraz sporządzili dokumentację do sądu.

Jazdę po użyciu alkoholu to wykroczenie, natomiast jazda w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem. W obu przypadkach zatrzymywane jest prawo jazdy, orzekany zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysokie kary finansowe.

Wpadli podczas akcji „Jazda bez kaca”

fot. Policja Parczew

 

Wpadli podczas akcji „Jazda bez kaca”

fot. Policja Parczew

18 komentarzy

  1. Czemu napisałem psrudokonfident,bo najczęściej ci psrudokonfident,informatorzy policji sami jeżdżą nawaleni albo jak u nas na wsi ,niedosc że fałszywie donosił na ludzi to sam całymi dniami pił alkohol w wiejskim sklepie i trzymał nielegalną broń palną w kotłowni szkoły podstawowej ,ale broń wypaliła i go zabiła

  2. Ja sporzywam w oborze lepiej smakuje

  3. Kto nigdy nie miał kaca niech pierwszy rzuci kamieniem w psa.

  4. Bardzo dobrze takie akcje częściej inaczej się nie da walczyć z naszą mentalnością !

  5. Na cyku najlepiej prowadzę. Dlatemu od 5lat żadnego wypadku, wątroba aby siada ale coś kosztem czegoś. ?

Dodaj komentarz

Z kraju