Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wniosek ABW o wydalenie 45 rosyjskich „dyplomatów”

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowała w środę rano o zidentyfikowaniu 45 osób – oficerów rosyjskich służb specjalnych i osób z nimi powiązanych, korzystających w Polsce ze statusu dyplomatycznego. Szef ABW wnioskuje o ich wydalenie z terytorium RP.

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekazał do Ministerstwa Spraw Zagranicznych listę zidentyfikowanych 45 osób: oficerów rosyjskich służb specjalnych i ich współpracowników, którzy przebywając w Polsce korzystają ze statusu dyplomatycznego.

– Z uwagi na politykę Rosji wobec RP oraz jej sojuszników, a także biorąc pod uwagę agresję rosyjską przeciwko Ukrainie, Szef Agencji wnosi o wydalenie wskazanych osób z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Materiały ABW dowodzą, że działalność zidentyfikowanych funkcjonariuszy i współdziałających z nimi osób służy realizacji rosyjskich przedsięwzięć wywiadowczych wymierzonych w stabilność Rzeczypospolitej Polskiej i jej partnerów na arenie międzynarodowej oraz zagraża interesom i bezpieczeństwu Polski – czytamy w komunikacie ABW.

Szef ABW wnosi do MSZ o wydanie decyzji skutkujących pilnym opuszczeniem naszego kraju przez wszystkie objęte wnioskiem osoby. Wśród funkcjonariuszy objętych wnioskiem znajduje się oficer służb rosyjskich, którego działalność została rozpoznana w śledztwie dotyczącym obywatela RP zatrzymanego 17 marca br. pod zarzutem szpiegostwa.

Oficerowie rosyjskich służb specjalnych, wykorzystując status dyplomaty do prowadzenia działalności wywiadowczej, naruszają polskie prawo i postanowienia Konwencji Wiedeńskiej.

(fot. źródło ABW)

19 komentarzy

 1. A Łagutę ze sponsorowanej z naszych podatków Motorynki Lublin wywalą, czy nadal będzie brał poważne pieniądze za publiczne popieranie Putina?

 2. Matko moja, spójrz przez okno, wszędzie śmierć i krew
  Idzie wojna, idzie wojna, idzie krwawa rzeź !!! 🙂 Siekiera

 3. widzialem serio

  najgorzej, jak regionalne mendia mają powiązania osobowo-kapitałowe z obywatelami rosyjskimi

 4. Ciekawe ile trolli wywalili bo w necie tego gówna pełno. dziwne nicki, nazwiska a plują ile wlezie. Wystarczy popatrzeć na prawicowych profilach na facebooku. Siedzą i plują. I jeśli ich zdemaskujesz to szybko pod byle pretekstem zgłaszają ciebie. Tu musi być zmiana ustawy i wolnościowa ustawa Ziobry szybko do sejmu bo Polacy nie radzą sobie z tym ruskim gównem. nazywajmy ten Putinowski smród po imieniu.

 5. Wywalić kacapów na zbity pysk.

  • Janina Łatka - Zdziurkom

   lima, weź pod uwagę, że chcieć to jedno, a wykonać to drugie… bywa też 2w1, ale nieczęsto.

 6. Czyżby ruska trolownia się wystraszyła ? xD

 7. wysłać ich w kawałkach

 8. Niby polskie dyplomatołki zarażone rusofobią (choroba bardziej niebezpieczna niż Cowid) wydalają rosyjskich dyplomatów. Komu tym szkodzicie Marsjanie rządzący Polakami?

 9. zemsta mechanika

  Gen. George Patton: „Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami”.

  „Dzisiaj powinniśmy powiedzieć Rosjanom, że mają iść w cholerę, zamiast ich słuchać, kiedy nam mówią, że mamy się cofnąć. To my powinniśmy im mówić, że jeśli im się nie podoba, niech idą w piz..u, i wydać im wojnę (…) Niestety niektórzy z naszych przywódców są po prostu cholernymi durniami i nie mają pojęcia o historii Rosji”.

 10. 46-sty Tusk , 47dmy Budka itd.