Włodawa: Dwóch nastolatków ukradło cztery akumulatory i przedłużacz

Włodawscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy ukradli akumulatory i przedłużacz z budynku będącego w budowie. Młodociani złodzieje postanowili sprzedać łup na skupie złomu. To ich zgubiło.

W sobotę policjanci z Włodawy otrzymali zgłoszenie od 56-latka, mieszkańca Włodawy, dotyczące włamania na teren budynku będącego w budowie. Łupem rabusiów padły cztery akumulatory, przedłużacz oraz wiązka przewodów z instalacji elektrycznej samochodu. Jak się okazało sprawcy spieniężyli skradzione przedmioty na skupie metali kolorowych. Tam właśnie czekał na policjantów zgłaszający kradzież, ponieważ rozpoznał swoje przedmioty.

– Policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili sprawców włamania: 17-letniego i 15-letniego mieszkańca Włodawy. Chłopcy w nocy z piątku na sobotę włamali się do podpiwniczenia budynku mieszkalnego w budowie. Najpierw wyłamali płytę zabezpieczającą a potem zabrali 4 akumulatory samochodowe, przedłużacz o dług. 30 m oraz wiązkę przewodów z instalacji elektrycznej samochodu – informuje st.post. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

Pokrzywdzony włodawianin wycenił straty na ok. 630 zł. Policjanci zabezpieczyli skradzione akumulatory, które zwrócono właścicielowi. Nastolatkowie przyznali się do kradzieży.

– 17-latek w sobotę usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, natomiast 15-latek za swoje postępowanie niebawem odpowie przed Sądem Rodzinny – dodaje st.post. Elwira Tadyniewicz.

2016-02-15 23:50:55
(fot. Policja Włodawa)

Zobacz również

3 komentarze

 1. To się głąby wpakowały w kłopoty… ale tak zwykle kończą amatorzy cudzej własności. I to namoczyli kupry za jakiś przedłużacz, wiązkę kabli i cztery akumulatory, które akurat prawdopodobnie już tylko na złom się nadają.

 2. chłopaki sprzatali ziemie w myśl zasady i będąc trendi w tgzw „ekologicznym nurcie” a tu od razu kajdany, kraty, wyroki… marnie to widzę te naszą młodzierz …

 3. Ręce łamać! Ręce łamać, jak w Szwecji!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki