690 680 960

Włodawa: Dwóch nastolatków ukradło cztery akumulatory i przedłużacz

Włodawscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy ukradli akumulatory i przedłużacz z budynku będącego w budowie. Młodociani złodzieje postanowili sprzedać łup na skupie złomu. To ich zgubiło.

W sobotę policjanci z Włodawy otrzymali zgłoszenie od 56-latka, mieszkańca Włodawy, dotyczące włamania na teren budynku będącego w budowie. Łupem rabusiów padły cztery akumulatory, przedłużacz oraz wiązka przewodów z instalacji elektrycznej samochodu. Jak się okazało sprawcy spieniężyli skradzione przedmioty na skupie metali kolorowych. Tam właśnie czekał na policjantów zgłaszający kradzież, ponieważ rozpoznał swoje przedmioty.

– Policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili sprawców włamania: 17-letniego i 15-letniego mieszkańca Włodawy. Chłopcy w nocy z piątku na sobotę włamali się do podpiwniczenia budynku mieszkalnego w budowie. Najpierw wyłamali płytę zabezpieczającą a potem zabrali 4 akumulatory samochodowe, przedłużacz o dług. 30 m oraz wiązkę przewodów z instalacji elektrycznej samochodu – informuje st.post. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

Pokrzywdzony włodawianin wycenił straty na ok. 630 zł. Policjanci zabezpieczyli skradzione akumulatory, które zwrócono właścicielowi. Nastolatkowie przyznali się do kradzieży.

– 17-latek w sobotę usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, natomiast 15-latek za swoje postępowanie niebawem odpowie przed Sądem Rodzinny – dodaje st.post. Elwira Tadyniewicz.

2016-02-15 23:50:55
(fot. Policja Włodawa)

3 komentarze

  1. To się głąby wpakowały w kłopoty… ale tak zwykle kończą amatorzy cudzej własności. I to namoczyli kupry za jakiś przedłużacz, wiązkę kabli i cztery akumulatory, które akurat prawdopodobnie już tylko na złom się nadają.

  2. chłopaki sprzatali ziemie w myśl zasady i będąc trendi w tgzw „ekologicznym nurcie” a tu od razu kajdany, kraty, wyroki… marnie to widzę te naszą młodzierz …

  3. Ręce łamać! Ręce łamać, jak w Szwecji!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli