690 680 960

Wjechał na czerwonym, doprowadził do zderzenia z mitsubishi. Wszystko nagrała kamera (zdjęcia, wideo)

Zignorowania wskazań sygnalizacji świetlnej było przyczyną zderzenia pojazdów, jakie miało miejsce dzisiaj rano na ul. Kunickiego. Przebieg kolizji został zarejestrowany przez zamontowaną w pobliżu kamerę monitoringu.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 9 na ul. Kunickiego w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Pawią zderzyły się dwa samochody: osobowy i dostawczy.

Kierujący dostawczym citroenem poruszał się w kierunku Abramowic. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował jednak wskazania sygnalizacji świetlnej. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z mitsubishi, którego kierowca wyjeżdżał z ul. Pawiej.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. Nie było też wątpliwości co do winy kierowcy auta dostawczego. Zwłaszcza, że przebieg kolizji został zarejestrowany przez zamontowaną w pobliżu kamerę monitoringu. Uczestnicy postanowili porozumieć się bez wzywania policji.

(fot. lublin112, wideo – nadesłane – Mariusz)

11 komentarzy

 1. Początek filmu. Ma rowerzystka wygodną drogę rowerowo, ale woli jechać jezdnią.

 2. A gdzie Ci co zawsze pouczają, że: „Rower po chodniku/PdP to się prowadzi. Do jazdy służy jezdnia.”

 3. Znowu dźwięk dogrywany. I pewnie na greenscreenie kręcone.

 4. Ale to miejsce jest brzydkie. Ani źdźbła trawy. Ale może to i dobrze. Bo jeszcze ktoś wpadłby na pomysł, żeby tam zrobić miejsca parkingowe.

 5. Sygnalizator tylko nad jezdnią, brak sygnalizatora na słupku przy krawężniku (a na dodatek przed chwilą wyjechał z bocznej ulicy) i gotowa recepta na „bum”. Przepis pozwala na taki sygnalizator, ale życie pokazuje, że czasami to nie działa tak, jak powinno.

  • Czyli całe swoje bezpieczeństwo zawierzamy wyłącznie „skrzynce z żarówką” ?
   A gdzie zasada ograniczonego zaufania? Gdzie zasada zachowania szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do skrzyżowania? Gdzie upewnienie się, że pierwszeństwo jest nam udzielane podczas wjeżdżania na skrzyżowanie? Forum nie czytasz?
   Przecież tygodniowo pojawiają się setki wpisów, że prze wejściem/wjazdem na PdP/skrzyżowanie musimy się upewnić, że odbędzie się ono bezpiecznie. Nawet gdy mamy zielone, mamy taki obowiązek.

 6. Kierowca i pasażer

  Ta krzyżówka i obok, czyli skrzyżowanie Kunickiego i Nowy Świat. Wielu baranów pędzi tam Kunickiego na czerwonym. Może najwyższy czas przejrzeć monitoring i z tego skrzyżowania i trochę mandatów powysyłać lub skierować na dodatkowe badania lekarskie daltonistów jadących Kunickiego w stronę dworca

 7. Franio. Napisz coś jeszcze, bo tylko 5 na 9 wpisów jest tfoje

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej