Wjechał fiatem w rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala rowerzysta, który został potrącony przez samochód na jednej z lubelskich ulic. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

Do zdarzenia doszło w piątek przed południem na ul. Wrotkowskiej w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Diamentową samochód osobowy potrącił rowerzystę. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący fiatem mężczyzna jechał w kierunku ul. Wyścigowej. Na oznakowanym przejeździe dla jednośladów, potrącił rowerzystę, który poruszał się ze strony prawej do lewej względem kierunku jazdy samochodu.

Cyklista został przetransportowany do szpitala. Jak nas poinformowano, doznał licznych urazów oraz najprawdopodobniej złamań. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Nie było większych utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

55 komentarzy

 1. jednego mniej

  • Bałwana z prawem jazdy za tatowego prosiaka?

  • Skąd wiesz, że pomimo zatrzymanego prawa jazdy drogowy patałach nadal nie będzie jeździł? A nawet jeżeli teraz (pomimo zatrzymanego prawa jazdy) nie będzie kierował samochodami, to prawdopodobnie kiedyś odzyska prawo jazdy i znowu pojawi się na drodze. Wtedy może ciebie sprzątnąć. No chyba, że Ty z tych nieśmiertelnych?

  • czyli zabrali mu PJ?, szkoda że w artykule nie ma o tym informacji

   • Za spowodowanie wypadku cukierków nie dają. Ale jeszcze nie wiadomo czy prawo jazdy zostało zatrzymane, bo może pseudo-kierowca nawet takiego nie miał.
    Tak podejrzewa, bo gdyby miał, to wiedziałby, że rowerzyście na przejeździe rowerowym należy ustąpić pierwszeństwa przejazdu.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Ja też się cieszę, że kolejna osoba, która nigdy nie powinna mieć uprawnień, właśnie je straciła i nie będziesz już stanowić zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Hura!

 2. Ciekawe, czy kierującemu samochodem udało się przekonać policjantów, że rowerzysta powinien zejść z roweru i go przeprowadzić przejazdem dla rowerów na drugą stronę oraz, że na przejeździe dla rowerów to rowerzysta ma ustąpić pierwszeństwo?
  Duża część pseudo-kierowców ma taką samą znakomość przepisów dotyczącą przejazdów rowerowych jak jazdy po skrzyżowaniach równorzędnych.
  Nie wiem czy rowerzysta posiada prawo jazdy i OC (w przypadku złomiarza wątpię), ale to na pewno nie uchroniłoby go przed tym wypadkiem.

  • Dobrze,że torów kolejowych nie poprzecinali PDR- ami.To byś miał skrzyżowania równorzędne.

  • Rowerzysta mógł jechać wolniej

  • Przepisy dotyczące przejazdów rowerowych to gniot JAKICH MAŁO! To jakaś pomroczność jasna – czemu pieszemu nie wolno wbiegać na przejście ??? tego przepisy zabraniają nazywając wtargnięciem a o wiele szybszym rowerem wjeżdżać już wolno! PARANOJA!!! Jadąc w centrum miasta gdzie natężenie ruchu jest duże musimy obserwować nie tylko drogę i innych uczestników ruchu ale jeszcze odległe obszary pobocza i zgadywać czy ciołek na rowerze pojedzie prosto czy może skręci i wpadnie na przejście?! Przepis nie służy ani kierowcom ani rowerzystom i zwyczajnie jest dla tych drugich zagrożeniem.

   • Ciekawe czy w przypadku niestrzeżonych przejazdów kolejowych stosujesz te same argumenty?

    „… musimy obserwować nie tylko drogę i innych uczestników ruchu ale jeszcze odległe obszary pobocza/TOROWISKA i zgadywać czy ciołek na rowerze/POCIĄG pojedzie prosto czy może skręci i wpadnie na przejście/PRZEJAZD ”

    Hę?

 3. Jak to niemożliwe?
  Posiadający prawo jazdy, tablice rejestracyjne oraz OC kierowca spowodował wypadek z rowerzystą, który tego wszystkiego nie posiada?
  Trzeba wprowadzić to wszystko dla rowerzystów – wtedy kierowcy naucza się jeździć.

 4. Mam pytanie do ekspertów. Jeśli jest przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów, a rowerzysta jedzie przejściem dla pieszych, to w przypadku potrącenia rowerzystę przez samochód, kto jest winien?

  • Samochód najeżdża zwykle najpierw na przejazd rowerowy, a dopiero potem na PdP. Jeżeli rozjechał rowerzystę na PdP, to tym bardziej by go rozjechał na przejeździe. Zarówno przed PdP, jak i przed przejazdem należy zachować szczególną ostrożność, która nie jest selektywna (tylko piesi na PdP i tylko rowerzyści na przejeździe). Pewnie za jazdę po PdP rowerzysta dostałby jedynie mandat, ale to trzeba by udowodnić jakimś świadkiem albo nagraniem. Inaczej każdy kierowca rozjeżdżający prawidłowo jadącego rowerzystę przesuwałby go w zeznaniach kilka metrów dalej na PdP.

   • Pewny jesteś z tymi przejazdami,że są przed przejściem?Ja zauważyłem,że za PDP,ale zależy to od skrzyżowania i w którą stronę jedziesz.Czy tak nie jest?hahaha.

  • Bardzo trafne pytanie.Dodam jeszcze jedno:pieszy nie może wbiegać na PDP wg PoRD, a obok domalowali PDR i rowerzysta wpada jak chce na ulicę .Co jest nie tak?

 5. Samochody osobowe w Lublinie

  Do wypadku by nie doszło gdyby przejazdu tam nie było. Brawo ZDiM za dbanie o bezpieczeństwo.

 6. Ludzie przeciez to osiedlowy złomiarz a nie jakiś tam rowerzysta…

 7. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Kolejny kamyczek do ogródka tłumoków, którzy za każdym razem, jak na przejściu dla pieszych zostanie potrącony przejeżdżający po nim rowerzysta, mówią, że „przejeżdżać to sobie można po ścieżce rowerowej, a na przejściu trzeba zejść z roweru i go przeprowadzić”. Ja zawsze śmieje się wtedy do rozpuku, bo „kierowca”, który ma w nosie zachowanie szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do przejścia dla pieszych, nie zachowa jej także zbliżając się do przejazdu dla rowerów. Taki potencjalny drogowy morderca zawsze pozostanie wierny zasadzie nie kłaniania się przepisom oraz imperatywowi: aby szybciej, aby dalej, aby do przodu i niech inni uważają na mnie.

  • Samochody osobowe w Lublinie

   Jak rowerzysta jedzie po przejściu to w razie wypadku będzie wyłącznym sprawcą. A tłumaczenie że kierujący powinien może sobie wsadzić w pewną część ciała

 8. ewidentne wtargnięcie !

 9. Edi wtargnął na PdP?

 10. To nic,że rowerzysta leży połamany w szpitalu,najważniejsze,że miał pierwszeństwo.Taki transparent powinien teraz przyczepić do szpitalnego łózka.

  • I jeszcze cyrylicą

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   W pierwszeństwie nie ma nic złego, pod warunkiem, że inni uczestnicy ruchu nie są drogowymi mordercami i potrafią to pierwszeństwo uszanować.

   • Samochody osobowe w Lublinie

    Mówisz o rowerzystach na chodnikach?

    • A co to ma do rzeczy w opisywanym przypadku?
     Chodnikowych bandytów na rowerach nie różni nic od bezmózgich kierowców zabijających rowerzystów na przejazdach dla rowerów.
     Ta sama pogarda dla innych uczestników ruchu.
     Ta sama pogarda dla przepisów.
     To samo samozadowolenie.

     Jedni warci drugich.

     W tym przypadku zawinił jednak bezmózg w aucie, a nie chodnikowe cudowne dziecko dwóch pedałów.

   • Nie do końca nieuprasowany..no..nie do końca -czemu nie wolno pieszemu wbiegać na przejście dla pieszych? Bo nie da się wtedy na czas i adekwatnie zareagować – co za kretyn uznał zatem że roweru to nie obowiązuje???? Jak Ci kiedyś geniuszu, wieczorową porą jakiś smarkacz „na pełnym gazie” tak jak mnie wpadnie rowerem przed maskę zmienisz śpiewkę w mig!

    • Dokładnie tak jak piszesz.Pod względem PDR prawo powinno być w trybie natychmiastowym zmienione.Na ścieżkach niech robią co chcą,ale wkraczając na ulicę rowerem(pojazdem) przydałoby się jeszcze coś więcej niż tylko umiejętność pedałowania(uprawnienia i oc,bo rower to POJAZD!!!!Tyle w temacie.

 11. Zapewne zbieracz złomu jechał z obciążoną przyczepką grubo ponad 40 km/h. Nie dało się zauważyć.

 12. Rowerzysta wjeżdżający w jakimkolwiek miejscu na ulicę po której poruszają się samochody ma jedynie pierwszeństwo w drodze na cmentarz – rowerzyści powinni o tym pamiętać.

 13. Już myślałem że tym rowerem Franio jechał ale nie… kamień z serca to nie on bo komentuje.

 14. „który poruszał się ze strony prawej do lewej względem kierunku jazdy samochodu.” czyli wtargnięcie pod nad jeżdżący pojazd. No chyba, że kierowca jechał lewym pasem.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Dla dobra ludzkości, oddaj prawo jazdy, jeśli je masz. Jeśli prawka nie masz, to niech już lepiej tak zostanie.

  • Rower nie może wtargnąć na przejazd rowerowy.

   • Samochody osobowe w Lublinie

    Niestety może. Ustawodawca zezwolił by popełniać samobójstwo na odpowiedzialność kierowcy

 15. Znam go z widzenia. Szukał po śmietnikach metalu m.in. ul. Medalionów, pytał czy może, zawsze zostawiał po sobie porządek, nie wyglądał na alkoholika. Boże, jak się cieszył gdy ktoś wyniósł mu z garażu reklamówkę puszek! Biedak jechał na Krochmalną na złom, myśląc, że bułkę z tanim pasztetem na obiad sobie zje.

 16. Rysiu zdrowiej i wracaj do domu!

 17. Ja to czekam kiedy rowerzysta poruszający się ulicą pierd…nie się z tym co zapindala ścieżką i zjeżdża na głupi PDR z pełną prędkością,oczywiście z nagraniem.heh

  • Zazwyczaj tam, gdzie są PDR, jest też DDR wzdłuż jezdni dla pozostałych pojazdów. Winny będzie ten rowerzysta, który będzie tam gdzie go być nie powinno (czyli na jezdni drogi dla innych pojazdów, zamiast na jezdni DDR/PDR).

 18. To nie rower a zestaw pojazdów (ciągnik plus przyczepa). Pytanie czy miał podłączoną wtyczkę z elektryką i hamulce pneumatyczne?

 19. Kuwa widoczność po horyzont a stary dziad który jechał zapewne tym czymś był ślepy totalnie !
  Nie dośc że biedny człowiek zbiera złom aby przeżyć to go teraz ślepy potrącił.

 20. Przeciez to Edi. Swoją drogą ładnie nazbierał bałaganu na przyczepke. Jakby tak zbierali kiepy z trawników jak złom to ile miasto by było czystsze.

  • Zmień leki, te nie działają.
   Co z tego, że „złomiarz”?
   Też człowiek. Taki jak ja czy ty. Może tylko trochę mniej szczęścia w życiu miał.
   Ale człowiek!
   Próbował go ktoś zabić. A ty o tym, co w życiu robił.
   Zmień leki.

 21. Dobrze że jest 112. Gdyby nie było to franio i kubuś z nudów dłubiąc w nosie wydrapaliby sobie pozostalości szarej masy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online