Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek z udziałem rowerzystki i ciężarówki. Nie żyje 73-latka (foto)

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek na drodze z Ostrowa Lubelskiego w kierunku Lubartowa. Nie udało się uratować rowerzystki, która została potrącona przez ciężarowego mercedesa.

Do wypadku doszło w piątek przed godziną 10 na drodze wojewódzkiej nr 821 Ostrów Lubelski – Klementynów w powiecie lubartowskim. Pomiędzy miejscowościami Kaznów Kolonia a Ostrów Lubelski potrącona została rowerzystka. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Zdarzenie miało miejsce na przebiegającym przez las niezabudowanym odcinku drogi. Jak ustalili policjanci, poruszająca się rowerem kobieta wykonywała manewr skrętu w lewo. Wjechała jednak wprost przed jadący za nią samochód ciężarowy. Kierowca mercedesa nie zdołał uniknąć zderzenia i rowerzystka została potrącona.

Pomimo szybko udzielonej pomocy, nie udało się uratować życia 73-letniej rowerzystki. Mieszkanka gminy Ostrów Lubelski zmarła na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń ciała. Wstępne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca ciężarówki, 44-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają teraz szczegółowe okoliczności tego wypadku. Przez blisko trzy godziny droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana.

(fot. policja)

21 komentarzy

  1. Palma, prosimy więcej empatii dla cierpiących i niepełnosprawnych.

Z kraju