Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wisznice: We dwóch zastawiali sieci, trzeci stał na czatach z reklamówką pełną ryb. Wszyscy wpadli na kłusowaniu

Bialscy policjanci zatrzymali kłosowników, którzy zastawiali sieci na zbiorniku wodnym. Trzech mężczyzn odpowie za nielegalny połów ryb.

Kłusownicy płynąc pontonem zastawiali sieci a jeden z mężczyzn stał na czatach z reklamówką pełna ryb, taki obraz zastali nad zbiornikiem wodnym w gminie Wisznice bialscy policjanci.

Kryminalni zatrzymali po zarzutem kłusownictwa dwóch mieszkańców gminy Wisznice w wieku 48 i 21 lat, oraz 24-letniego mieszkańca gminy Jabłoń.

– Wezwani do pomocy funkcjonariusze Społecznej Straży Rybackiej wyciągnęli z wody 150 m. zastawionej sieci rybackiej a w trakcie przeszukania posesji jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli kolejne cztery sieci, które zabezpieczono – informuje rzecznik bialskiej Policji kom. Jarosław Janicki.

Mężczyźni byli już notowani za przestępstwa z Ustawy o rybactwie śródlądowym. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

3 komentarze

  1. pewnie dostaną większą karę,niż ten policjant za zabójstwo!!!

  2. Eee, nie mogom ich tak na ten tychmiast, wziąć i zamknoć, wrzódy skierujom ich na jakomś obserwacje psychicznom, czy cóś jak tych co rodziców zaciukali se.

  3. Powinni zapłacić jakiś wysoki mandat to by im głupoty z głowy wyszły i oplacili by sobie karte wędkarsko i wzieli by sie za legalne wędkowanie a nie ludzie płaco nie małe pieniądze za zezwolenie a tacy kłusole trzebio z ryb zbiorniki.