Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wiemy już, gdzie będzie można pojechać z nowego dworca. Kursów jest niewiele, oto rozkład jazdy

Przeanalizowaliśmy rozkład jazdy autobusów z nowego dworca w Lublinie. Okazuje się, że niewielu przewoźników będzie realizować kursy z tego miejsca. Zarządca obiektu wyjaśnia, iż liczba kursów będzie się zwiększać.

W piątek nastąpi uroczyste otwarcie nowego dworca w Lublinie. Do tej pory jednak zarządca obiektu nie udzielał szczegółowych informacji na temat tego, jakie kierunki będą z niego realizowane. Dopiero teraz, poznaliśmy trasy, w które autobusy będą ruszać z tego miejsca.

Rozkład jazdy obejmuje 31 tras i 166 kursów. Jeżeli chodzi o te pierwsze są to zarówno pobliskie miejscowości: Bychawa, Czerniejów, Kalinówka, Krzczonów, Policzyzna, Świdnik, Zakrzówek i Wilczopole, jak też nieco dalsze kursy regionalne do: Biłgoraja, Chełma, Hrubieszowa, Radecznicy, Zamościa, Zwierzyńca czy Żółkiewki.

Będzie też można dojechać do Horyńca Zdroju, Katowic, Medyki, Nowego Dworu Mazowieckiego, Przemyśla, Rzeszowa i Warszawy. Są też trasy zagraniczne. Mowa tu o Bonn w Niemczech, Marsylii we Francji, Pradze w Czechach czy też Charkowie, Czernihowie, Czerniowcach i Kijowie na Ukrainie. Czynnych będzie tylko 10 z 33 stanowisk.

Oznacza to, że jest to zaledwie kilka procent kursów, jakie obecnie realizowane są z al. Tysiąclecia. Wg rozkładu samego dworca busów, którego administratorem również jest jedna z miejskich spółek, z tego tylko miejsca odjeżdża ponad 500 kursów w 38 kierunkach.

Władze Zarządu Transportu Miejskiego tłumaczą, iż jest to dopiero pierwszy etap i liczba przewoźników korzystających z nowego dworca ma sukcesywnie rosnąć. Niebawem mają dołączyć takie kierunki jak: Puławy, Nałęczów, Kazimierz Dolny, Zamość, Krasnystaw, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, Chełm, Milejów czy Opole Lubelskie a także wiele innych tras krajowych i zagranicznych.

Wiemy już, gdzie będzie można pojechać z nowego dworca. Kursów jest niewiele, oto rozkład jazdy

Wiemy już, gdzie będzie można pojechać z nowego dworca. Kursów jest niewiele, oto rozkład jazdy

55 komentarzy

 1. Panie Żuk, wybuduj pan jakiś zawalisty most na Czechowie.Że niby rzeki nie ma? Nie szkodzi, wykopiecie później…

 2. Gdyby był tor ❤️❤️❤️

 3. Jaką trasą będą do tego dworca dojeżdżały autobusy od Warszawa i Rzeszowy?

 4. Ha ha ha tam gdzie po tam dno (cyt).

 5. Autobusy dzisiaj co nie znaczy że to one rozdziewiczyły ten dworzec. Obsrajdachy zwane gołębiami już dawno wykonywały regularne zżuty na te nowe chodniki a teraz będą na pasażerów. Łoj jo tyle szczęścia jak narobi na kurteczkę.

 6. przecież to pieniądze podatnika, kto by się nimi przejmował.
  może i nie ma potrzeby ale za to ktoś ze znajomych zarobił.
  tak się dzieje od lat nic nowego.
  CPK też nie ma a ponad 600 osób już kasę bierze.
  Wybory kopertowe i 70 baniek kto by się przejmował.
  Czy Po czy PIS i tak robią co chcą i kradną ile chcą.
  Ktoś jeszcze po tylu latach się dziwi??
  dlaczego ławka kosztuje 200 tys i nikogo to nie dziwi.
  dlaczego w Białymstoku stawiają kibel za 500 tys potem burzą bo plan był inny i stawiają ponownie. i o dziwo tez nie ma winnego.
  Oj ludzie ludzie jacy wy łatwowierni jesteście to aż się nie dziwie że kościół robi z wami co chce.

Dodaj komentarz

Z kraju