690 680 960

Śnieżyca w Lublinie i regionie na Waszych nagraniach

Nadal nadsyłacie do nas materiały z marcowego ataku zimy w regionie. Wczorajsza śnieżyca dała się we znaki głównie kierowcom i pieszym, ale także pracownikom firm odpowiedzialnych za odśnieżanie.

Wielu naszych Czytelników pisało wczoraj, że są świadkami pogodowego armagedonu. W ciągu kilku godzin miejscami spadło nawet 30 cm śniegu. Tam, gdzie wiatr zawiewał biały puch, grubość pokrywy śnieżnej była jeszcze większa.

Wiele pojazdów komunikacji miejskiej utknęło na swoich trasach, zaś kierowcy ciężarówek mieli problemy z pokonane nie tylko wzniesień, ale również małych podjazdów. Pomimo pracujących na ulicach Lublina pługów i piaskarek, sytuacja przez kilka godzin nie poprawiała się, co więcej były ulice, gdzie prze wiele godzin nie dotarł żaden pług. W chwili obecnej większość głównych arterii miasta jest pod śniegiem, nie lepsza sytuacja jest na obwodnicy i drogach dojazdowych do dróg ekspresowych.

Pisaliście do nas, że większością chodników nie da się przejść, a piesi wędrowali ulicami, gdzie łatwiej było się poruszać po zajeżdżonym przez pojazdy śniegu. To jak wyglądał wczoraj Lublin i region zobaczycie na nagraniach.

 

wideo Michał

wideo Izabela

wideo lublin112

wideo Darek

wideo Darek

wideo Maciej

wideo Wojciech

Publikujemy także kolejną porcję zdjęć od Was.

2018-03-17 08:30:57
(fot. Wojciech, Mariusz, Michał, Natalia)

14 komentarzy

 1. Laweciarze tam zacierają ręce.

 2. pasażer busa ,a nie samolotu

  mają rozbudować lotnisko a tu masz trochę śniegu i samolot z Oslo nie wylądował,to jest lotnisko TYLKO DO LADOWAN AWARYJNYCH– wielki wstyd to mało powiedziane !!!!

  • Jak to możliwe? W Oslo wie jak wylądować w warunkach zimowych a podczas lotu do Świdnika już zapomniał?!

  • Oj nie przesadzaj, to normalne, że ze względu na lokalne warunki pogodowe wyłącza się okresowo z użytkowania lotnisko.

  • Warszawa wczoraj 16:20 : https://scr.hu/1YgW94
   nie rozumiesz ze snieg nawiewał na pas non stop? środek rozpuszczający nie działa 24godziny i co jakis czas musza oczyscic pas startowy. to nie lublin, warszawa tylko miedzynarodowe przepisy

 3. Jak pługi maja przejechać jak całe miasto było zakorkowane ?! Frunąć maja i z góry solą sypać ?

  • Jak by wyjechały wcześniej, a nie czekały do ostatniej chwili to napewno wszystko by wyglądało inaczej.

  • ot to jest coś może będą latać takie duże drony i sypać z góry

 4. Śnieg śniegiem, wiadomo..zima dała o sobie znać — trzy dni będzie widoczny biały puch, później natomiast powoli będzie zanikać,ale teraz pomyślmy o osobach niepełnosprawnych poruszających się wózkach inwalidzkich — sa ludzie tacy, gdzie muszą jednak zajmowac się swoimi obowiązkami i przemieszczać się po mieście między dom i np.szkoła czy praca.. jak mają dotrzeć do tych miejsc jeżeli przejścia są odśnieżane tylko po to by pieszy przeszedł ale też z wielką ostrożnością ..gdzie jest pamięć o Nich i pomoc IM — czy przez tydzień mają w domach pozostać ?? Tacy ludzie mieszkają na osiedlach gdzie te przejścia są tylko tzw. kanałami dla dwóch nóg –jak ma tam wejść wózek ??

 5. nie frunąć tylko trza było posypać dobrze przed południem to by tego nie było, samochody by sól rozjeżdziły i by nie zamarzło a jak olali sprawę to powinni ryć całą noc a nie że rano wszystko białe . Ci od odśnieżania oszczędzają żeby jak najwincyj zostało w kieszeni

 6. Ja koooooocham zimę ??????

 7. święta prawda barany zaniedbały sprawę jak zawsze bo może nie będzie śniegu, jak nie będzie jak wszystkie stacje radiowe trąbiły że zima wraca, teraz niech płacą odszkodowania z własnej kieszeni.
  Właśnie między inymi NIENAWIDZĘ ZIMY!!!

 8. Ale wstyd, kilka centymetrów śniegu a paraliż jak by to Syberia była.

 9. Piękna zima i dramatyzują…

Kursy walut

 • USD 4.4012zł 0.87%
 • GBP 5.3195zł 0.02%
 • EUR 4.6147zł 0.12%
 • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Motocykliści pojadą z prezentami do hospicjum im. Małego Księcia
Lubelskie Motocyklowe Pożegnanie Sezonu
Festiwal Szachowy: Lublin Chess Festival
Najbliższy tydzień w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku
Jesienny Jarmark Konopnicki