Fatalne warunki do jazdy na drodze krajowej nr 12. Ludzie sami sypią sól na jezdnię

Czytelnicy alarmują o fatalnych warunkach do jazdy na drodze krajowej nr 12, na odcinku Piaski – Chełm. W Chojnie Nowym doszło do zderzenia dwóch aut. Niektórzy wzięli sprawę w swoje ręce i sypią „krajówkę” solą.

Czytelnicy alarmują, że droga krajowa nr 12 wygląda jak lodowisko. Przed chwilą w Chojnie Nowym doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Na miejscu pracują służby ratunkowe. W rejonie wypadku występują spore utrudnienia w przejazdem. Tworzy się korek.
 


 
Na drodze znajduje się gruba warstwa lodu. Jak nas poinformowano nie widać służb drogowych. Niektórzy zamiast czekać na solarki, wzięli sprawy w swoje ręce i sypią sami sól na jezdnię.

15240218_1163447197038069_571249486_n

15240065_1163447227038066_650557975_n

15300749_1163447303704725_2079057765_n

2016-11-29 15:51:45
(fot. wideo nadesłane Adrian)

46 komentarzy

 1. Jak się zebrał kilka tygodni temu sztab i ogłosił gotowość lubelszczyzny na zimę, to krakałem, że gotowość to zgłosił do pobrania diet za zebranie, a drogowcy i tak zdołają zaspać.
  Jak łatwo jest być prorokiem w tym kraju czasami 🙂

  • … no i wykrakałeś… po co ci to było..?

  • Jeszcze dzisiaj się chwalili ile to ton soli mają na składach i że zima w tym roku nie zaskoczy drogowców. Jak widać stało się to co zawsze. Minimalne opady, 3 stopnie mrozu i ruch sparaliżowany. Czy to jest normalne? Może ktoś tego Żuka w końcu wywali z miasta , bo aby liczy na czym może zarobić kolejnych kilka milionów, a nic nie robi!! Dla czego urząd miasta nie wysłał wczoraj piaskarek na drogi i nie zasypali dróg solą, by nie doszło do tego co dzisiaj było na ulicach? Przecież zapowiadali co będzie się dzisiaj działo z pogodą, wielce zaskoczeni? Trzeba Żuka wywieść na taczce, dosyć grabieży i zadłużania miasta i olewanie ważnych spraw.

   • Sam się „wywieś” zwolenniku Pruszkowskiego, pseudo ” nie robię nic „.

   • Co dałoby posypanie solą wczoraj? Wczoraj drogi były suche, dodatkowo, wczoraj i dzisiaj przed południem bardzo wiało. Przecież ta wysypana wczoraj sól dzisiaj byłaby tylko na poboczach i trawnikach.

   • Wszystko pięknie, ale artykuł dotyczy drogi krajowej (w zarządzie GDDKiA) a wcześniejsze doniesienia (wypadek rejsowego busa) drogi wojewódzkiej.
    Z tego co wiem to poza granicami miasta na prawie powiatu za drogi takie odpowiadają (odpowiednio) władze centralne (a więc premier Barbara Szydło pośrednio) i zarząd województwa (ostatnie okopy PSL-u, czyli pośrednio marszałek Sławomir Sosnowski).
    Może pan wyjaśnić, co do tej sytuacji ma Prezydent Żuk?
    Tym bardziej, że artykuł pod którym „wieszczyłem” dotyczył zebrania u Wojewody? http://www.lublin112.pl/lubelskie-sluzby-przygotowane-zimy/

   • Powiedz mi jak Ty byś to widział? Jeżeli byłbyś odpowiedzialny za to co co byś robił? Chciałbym poznać Twój tok myslenia

  • Drogowcy nie mają magicznej różdżki którą machną i jezdnia tuż po opadach stanie się czarna sucha. Mają natomiast określony czas na likwidację skutków. W najwyższym standardzie zimowego utrzymania w przypadku śliskości jest to 3-4 godziny od stwierdzenia zjawiska powodującego tą śliskość. Przy opadach śniegu 4-6 godzin po ustaniu opadów. Solarki i pługi nie są teleportowane z miejsca na miejsce, muszą dojechać. Mogą występować lokalne opady śniegu czy też marznącego deszczu. Warto wtedy zadzwonić na 19 111 i poinformować o tym

 2. zobacz, zobacz, zobacz, zobacz, zobacz

 3. No sensacja.

  Jak w Italii widzę panika bo spadł centymetr śniegu klęska żywiołowa…ło matko ło matko

  • Centymetr śniegu? Oni się zatrzymują pod wiaduktami jak mocniejszy deszcz pada 😀

  • Z jednej strony masz rację bo panika i pretensje że droga śliska bo 1 cm śniegu spadło ale z drugiej strony biorąc pod uwagę ile idzie kasy z naszych podatków na „służby” drogowe to każdy metr kwadratowy by urzędnikiem obsadził żeby solniczkami posolili… ale oni mają d..py do stołków przyspawane i za biurkami są gotowi na zimę: mają farelki i ciepłą kawkę…

 4. W Lublinie drogi wyglądają tak samo, żadnych służb,wracałem z pracy 40 min.gdzie tą trase normalnie pokonuje w 15min. Nie widziałem żadnej piaskarki.

 5. jadę na łyżwy

 6. Jak dla kogoś to są fatalne warunki to niech lepiej odda swoje prawo jazdy i nie wsiada więcej za kółko :]

  • Szklanka na drodze to wspaniałe warunki drogowe…Mistrz kierownicy się odezwał co mu lód na drodze nie przeszkadza.Tak, w końcu na Syberii to norma.Na takiej trasie nie ma prawa być takich warunków, ale mieszkamy na Dzikim Wschodzie, i większość Januszy akceptuje albo wręcz się cieszy z takiego utrzymania tras …

   • akurat na dalekiej Syberii nie uświadczysz aż takich gołoledzi, mówię tu o okolicach jakuck-magadan gdzie wszystko jest bardzo suche i panuja mrozy do -60 w okolicach ojmiakonu, tam lód jest zaskakująco przyczepny 😉

  • jesteś jakimś prezesem z nadania pisu?

  • Tak. To są fatalne warunki. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej to znaczy że nigdy nie jechał po lodzie. O ile na śniegu czy błocie pośniegowym, pod warunkiem dostosowania prędkości i posiadania w miarę dobrych opon, ma się kontrolę nad samochodem, o tyle, na lodzie, nawet najlepszemu kierowcy samochód jedzie gdzie chce.

   • jednak oddaj prawko będzie bezpieczniej, serio bajki pleciesz, dostosuj jazde do warunków, najlepiej dla ciebie z tym nastawieniem jednak mpk lub inne… skoro twoje auto po lodzie jedzie gdzie chce ? a może masz złoma udającego auto ? zastanów się nad sobą głeboko… może jesteś niebezpieczny dla ogółu ??!!

    • spróbuj zjechać ze wzniesienia po lodzie i wtedy pogadamy

     • Jakie dostosowanie jazdy? Na oblodzonym, ostrym wzniesieniu nawet stojące auto potrafi się ześlizgnąć. Jeśli nie przodem to bokiem i żadne kontrowanie kierownicą, dodawanie gazu nic nie daje. Widziałeś na youtube pierwszy (oryginany) filmik „ale urwał”?

    • zresztą, po co się spierać, trafisz na takie warunki to nabierzesz pokory (nie mówię o miejscowych oblodzeniach w mieście, tylko o drodze która cała jest oblodzona, gdzie bez zjechania na nieutwardzone pobocze nie ma szansy za złapanie przyczepności)

 7. Nie pozwólcie mu tego robić! Skasujcie ten film! Jeszcze jakiś urzędas zobaczy i wpadnie na pomysł obowiązku odśnieżania ulicy przed posesją lub wybranego odcinka ekspresówki. Skąd brać sól, skąd brać? 😀

 8. I teraz moim zdaniem przy wypadkach ze względu na warunki drogowe ludzie powinni gminy, urzędy podawać o to że w porę nie wezwali służb aby temu zapobiec. Jak by mieli wypłacić kilkaset odszkodowań to może by te tępaki za biurkami zaczęli myśleć o ludziach, a nie jak zaoszczędzić na premie.

 9. Kolejna zima kolejny raz zaskakuje drogowców. Może do Wieliczki po sól pojechali

 10. Trzeci swiat. Tu powinno byc pole a nie droga.

 11. Jak jest teraz? Ktoś widział piaskarki? Warunki na drodze poprawiają się?

 12. a – to jest sól tej ziemi, oto patrioto. PiS, bracie, PiS…

 13. powrót o godz 16 Aleją Kraśnicką w Lublinie: ogromny korek, miejscami lód na jezdni, ciężko skutecznie hamować nawet przy minimalnej prędkości, jest tak ślisko ze miejscami auto wręcz „tańczy” na jezdni, zimówki nie są tutaj gwarancją bezpieczeństwa w takich warunkach, stojąc w korku prawie godzine, nie zauważyłam żadnej piaskarki ani służby drogowej, minęły mnie za to 3 karetki na sygnale… czy to jakies żarty ?

  • Piaskarki też stoją w korkach, a to co pada natychmiast zamarza. Nie bronię drogowców, ale przy takich warunkach pogodowych i takim natężeniu ruchu naprawdę trudno utrzymać jezdnię w dobrym stanie.

 14. Właśnie wróciłem z pracy drogą Z Lublina przez Abramowice na Biłgoraj.Wszyscy jechali 20 km/h, na szosie lodowisko. Zresztą większość ulic w Lublinie wygląda jak lodowisko, a żadnej piaskarki nie widziałem

 15. Najbardziej komiczne jest to że większość z nas wiedziała z różnych środków przekazu o niesprzyjających prognozach pogody i możliwych niebezpiecznych warunkach na drodze.
  Wracając z pracy do domu nie zauważyłem jakiś wielkich utrudnień bądź niebezpiecznych sytuacji (kierunek Centrum – Choiny).
  Kierowcy zachowywali rozsądek i szczególną ostrożność.
  A służby drogowe jak zwykle zaspały? Chyba raczej celowe działanie którego kompletnie nie rozumiem…

 16. Tacy madrzy jestescie ? To zapraszam na przejazdzke tym odcinkiem drogi i zobaczymy super kierowcow

 17. po 17 wróciłem z chełma i ja tam żadnej szklanki nie widziałem. Za to widziałem dziesiątki spanikowanych kirowców z rejestracjami LSW I LUB którzy blokują droge jadąc 40 na godzine. Grunt to dobre opony i szpula. Ciąłem swoją beemką skromniutkie 90 na godz a szczawiki śmierć w oczach jak mijałem

  • Taaa, zdjąłeś hełm, wyłączyłeś need for speeda i siuu do łuzia bo rano do podstawówki.

  • Mirek typowy sprzedawca

   I dziwisz się że wszyscy panikowali? Na drodze wieśniaku w tym wraku mniej dawaj gazu bo z tyłu będzie szaro! A tyle razy wspominałem przy zakupie! -silnik igła syn księdza jeździł jeszcze piątka zafoliowana…
   P.S. A i zapomniałem, opony też wymień bo każda inna, ale one były gratis… przegląd techniczny kończy się za 3 dni, powodzenia życzę i swojaka na stacji diagnostycznej 🙂

  • Mirek typowy sprzedawca

   A i jeszcze bym zapomniał, szklanki nie szukaj jak prowadzisz auto, w tym przypadku tego strucla…
   Wiem że zakup bryki się udał ale jako poważny sprzedawca mam swoje zasady….

  • Mirek typowy sprzedawca

   Napijemy się innym razem 🙂 i pamiętaj dolewaj tylko olej mineralny, rzadki syntetyk przejdzie jak sito i zatrzesz brykę, ale ten silnik tak ma.
   Poprzedni właściciel też za kołnierz nie wylewał 🙂

 18. Teraz policja powinna wlepić mandaty drogowcom,którzy zapadli w zimowy sen.

 19. normalka jak co roku zima zskoczyła drogowców w tym kraju nic sie nie zmienia na dobre

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.36%
  • GBP 4.8828zł -0.6%
  • EUR 4.406zł -0.24%
  • CHF 4.0806zł -0.2%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie